کمک ۶۶ میلیونی کمیته امداد اشکذر به تحصیل دانش آموزان

کمیته امداد شهرستان اشکذر در استان یزد به ‌منظور حمایت از تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت ۶۶ میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه به آنان کمک کرد.

به گزارش یزدی نیوز، رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر با بیان اینکه توجه و رسیدگی به مسائل فرهنگی و تحصیلی مددجویان تحت حمایت از جمله رویکرد‌های مهم این نهاد است، گفت: هم‌اکنون ۳۱۲ دانش‌آموز و ۴۱ دانشجو از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد در شهرستان اشکذر استفاده می‌کنند.
کریمی زارچی افزود: کمیته امداد شهرستان اشکذر در ۹ ماهه سال جاری به‌منظور حمایت از تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت ۶۶ میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه به آنان کمک کرد.
رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر گفت : بحث آموزش مددجویان تحت حمایت نیز از طریق فضای مجازی و کانال‌های پیام‌رسان به تفکیک مادران، دختران در شرف ازدواج و نوعروسان و دانش‌آموزان و دانشجویان دختر و پسر انجام می‌شود و محتوا و عناوین آموزشی از جمله احکام، اخلاق اسلامی، مهارت‌های زندگی و آموزش قرآن به‌صورت غیرحضوری صورت می‌پذیرد و تقسیم‌بندی گروه‌های آموزشی با رعایت معیار و مطابق با عناوین آموزشی و اساتید مجرب انجام می‌شود.
کریمی زارچی افزود: در سال جدید تحصیلی تعداد پنج عدد تبلت به ارزش هشت میلیون تومان با کمک خیران و حامیان نیکوکار برای استفاده آموزشی به دانش آموزان نیازمند اهدا شد.
وی افزود: طرح آموزش یاس با حضور دختران واجدالشرایط تحت حمایت در روستای کافی آباد منطقه خضرآباد با همکاری جمعیت هلال‌احمر شهرستان و کمیته امداد به‌ عنوان نیرو‌های امدادی و داوطلب برای ارائه آموزش به مشمولان در خصوص شیوه‌های مواجهه با بحران‌ها و بلایای طبیعی و ساماندهی افراد آموزش‌دیده در خانه‌های هلال انجام شد.
رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر گفت : از جمله اهداف این طرح ایجاد انگیزه در زمینهٔ امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث و سوانح است که سبب ارتقاء عزت‌نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبین می‌شود.
منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..