با ورود شورای حل اختلاف؛

اختلاف مالی ۳۲۰ میلیاردی یک واحد تولیدی میبد رفع شد

رئیس دادگستری میبد گفت: اختلاف مالی ۳۲۰ میلیارد ریالی اعضای هیئت مدیره یک شرکت بزرگ تولیدی با سهامداران این شرکت، با ورود شورای حل اختلاف حل و فصل شد.

به گزارش یزدی نیوز، علیرضا حسین بیگی در جمع خبرنگاران رسانه و عدلیه استان یزد اظهار داشت: این پرونده که بیش از ۲۰ جلسه در مدت ۱۷ ماه در حوزه دادسرای این شهرستان در حال رسیدگی بود، با ارجاع بازپرس این دادسرا به شورای حل اختلاف با صلح و سازش ختم شد.

وی افزود: با تلاش مجموعه شورا، و با رایزنی های متعدد این کارخانه، با قیمتی بیش از ۸۰ میلیارد از قیمت ارزیابی به فروش رسید و از این جهت کمک قابل توجهی به سهامداران شد.

حسین بیگی از واگذاری ۶۰ درصدی سهامداران به خریداران جدید خبر داد و گفت: شکات پرونده نیز رضایت بی قید و شرط خود را در محل شورا اعلام و به انجام تعهدات خود در قبال سهامداران پرداختند.

وی، شورای حل اختلاف را یک ظرفیت بی بدیل در حل و فصل دعاوی ذکر کرد و بیان داشت: رسیدگی پرونده دعاوی حقوقی در دادگستری، مشمول پرداخت هزینه های زیاد و صرف وقت می باشد، درحالیکه در صورت رضایت طرفین بر استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف، این نهاد سازشی، موضوع را با نهایت دقت و با هزینه های بسیار کمتر به سامان می رساند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..