امام جمعه یزد:

آموزش و پرورش در مسیر تربیت قرآنی دانش‌آموزان قدم بردارد

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در مسیر تربیت قرآنی دانش آموزان قدم بردارد، گفت: اولین جشنواره «هنر قرآنی دانش» گامی مهم در این مسیر است.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای برگزار کننده اولین «جشنواره هنر قرآنی دانش» اظهار داشت: هر ملتی که از مسیر قران دور شود، عقب خواهد ماند و پیشرفت‌های مادی منهای معنویت جز خسران برای بشریت نداشته و نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف شرعی و الهی هر مسلمانی ترویج فرهنگ قرآنی و اهل بیت (ع) است، افزود: متاسفانه در دوران طاغوت در ارتباط با قران و سرمشق قرار دادن آن در زندگی عقب مانده‌ایم و در این دوران به واسطه مسلمانان ضعیف و دشمنی دشمنان اسلام، شاهد بی توجهی و مهجور ماندن قرآن بودیم.

امام جمعه یزد بیان کرد: امام راحل با استعانت از کتاب خدا و اهل بیت (ع) به عنوان مفسران این کتاب، مسیر انقلاب را پیش روی ملت گذاشت و انقلاب در پرتو هدایت‌های قرآن به پیروزی رسید.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود، قرآن را موجب بیداری مردم و نشان دهنده راه و مسیر حرکت امت مسلمان دانست و عنوان کرد: فطرت بشر خدایی است و قرآن نیز همین موضوع را به ما متذکر می‌شود بنابراین اگر در مسیر قرآن حرکت کنیم در حقیقت در مسیر فطرت خویش حرکت کرده‌ایم و یکی از کارهای انبیاء الهی نیز تببین دستورات الهی برای امت‌ها بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: هر مسیری به جز قرآن و خدا مسیر انحرافی است و انسان‌ها نباید خود را به غیر از این مسیر در مسیر دیگری قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه افکار ناقص نمی‌توانند برای ما زندگی سعادتمندانه ترسیم کنند، تصریح کرد: هر ملتی که از مسیر قرآن دور شود، عقب خواهد ماند و پیشرفت‌های مادی منهای معنویت، جز خسران برای بشریت نداشته و نخواهد داشت و امروزه جنگ افروزی‌ها، خباثت‌ها و ددمنشی‌ها ناشی از دوری از قرآن و فرهنگ قرآنی است و در قرآن کریم نیز به بندگان توصیه شده برای رهایی از عذاب الهی عمل صالح انجام دهند و با خدا ارتباط داشته باشند.

ناصری با تقدیر از مسئولان آموزش و پرورش و برگزار کنندگان این جشنواره عنوان کرد: امیرمومنان در سفارش به فرزند خود امام مجتبی (ع) می فرمایند: تو را در ایام کودکی که ذهنت خالی از دغدغه‌هاست به بهره‌مندی و فراگیری قرآن سفارش می‌کنم چرا که بهترین عمل تعلیم قرآن بوده و راه سعادت به این کتاب الهی ختم می‌شود بنابراین ضرورت دارد تا جوانان و نوجوانان را با قرآن آشنا کنیم و برگزاری جشنواره‌های قرآنی در این راستا ضروری و ارزشمند است.

وی، والدین و معلمان را به آشنا کردن دانش آموزان با معارف الهی همچون قرآن و نماز توصیه کرد و گفت: اگر پدر و مادری فرزندش را دوست دارد و سعادت دنیا و آخرت او را می خواهد، در مسیر قرآن قرارش دهد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..