مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد مطرح کرد:

نیاز به تولید آثار نمایشی شاد منطبق با فرهنگ یزد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بر ضرورت تولید آثار نمایشی منطبق با فرهنگ یزد در قالب جشنواره‌های فرهنگی و هنری تاکید کرد.

مجید جوادیان زاده  با اشاره به برنامه ریزی سازمان فرهنگی شهرداری در امر برگزاری جشنواره خشدلانه۲ اظهار کرد: برگزاری رویدادهای فرهنگی از چند جنبه در جامعه موثر است؛ از یک سو جامعه ما نیازمند رویدادهای مفرح و نشاط آور است و از سوی دیگر، این رویدادها می تواند عرصه بروز و ظهور استعدادها باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افزود: رویدادهای فرهنگی موجبات ایجاد پویایی و تحرک در جامعه شده و انگیزه ها را افزایش می دهد بنابراین اهمیت برگزاری رویدادهایی نشاط آور به ویژه در شرایط امروزی که مردم به واسطه شرایط کرونا تحت فشارهای روانی هستند، دوچندان می شود.

وی با تاکید براینکه برگزاری همین رویدادهاست که عرصه بروز استعدادها را فراهم می آورد، گفت: بسیاری از استعدادهایی که شاید فرصت ارائه هنر خود را در عرصه های جدی‌تر و آثار کلاسیک نمایشی نیافتند در چنین رویدادهایی می توانند در یک فضای بازتر ضمن اینکه خود را معرفی می کنند، فرصتی را برای تمرین و قرار گرفتن روبروی مخاطب در صحنه پیدا کنند.

جوادیان زاده تصریح کرد: با توجه به تجربه ای که در دل فرهنگ یزد از برگزاری این گونه برنامه های طنز هم از نظر اسم و هم از نظر موضوع نمایشی وجود دارد، می توان گفت اگر آثار به سمت اشکال نازل نمایشی پیش نرود، اتفاق مبارکی را رقم زده و در حقیقت شکل بومی شده از فعالیت فرهنگی و هنری را به نمایش خواهد گذاشت.

مدیرکل ارشاد استان بر ضرورت تولید آثار طنز منطبق با فرهنگ یزد در جشنواره خش دلانه تاکید کرد و گفت: به طور قطع نمونه های بومی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته و مردم نیز همدلی بهتری با آن خواهند داشت.

وی اظهار داشت: اقدامات اخیر سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری در زمینه های هنری و فرهنگی قابل ستایش بوده و امیدواریم چنین حرکت‌هایی مداومت داشته باشد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..