اطلاعیه شماره ۹۵

حسب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و با توجه به شرایط و وضعیت استان یزد، محدودیت های استانی که از صبح روز شنبه مورخ ۱۵ آذرماه اجرایی می گردد تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل می باشد:

فعالیت اصناف استان حسب توافق اتاق های اصناف تا ساعت ۱۶/۳۰ عصر می باشد.

⭕️اصناف و مشاغل ضروری شامل : نانوایی، سوپر لبنیات، اقلام پروتئینی، میوه و تره بار، برنج وحبوبات، خواربار، تجهیزات پزشکی، عطاری، بخش ارزاق عمومی فروشگاه های بزرگ وزنجیره ای و بیرون بر رستوران ها و فست فودها فقط تا ساعت ۲۰/۳۰ مجاز به فعالیت می باشند.

⭕️مشاغل گروه های شغلی ۳ و ۴ در همه شهرهای استان تعطیل می باشند.

⭕️آموزش حضوری مدارس، دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، آموزشگاه های خصوصی و حوزه های علمیه تعطیل است.

⭕️نمازهای جمعه و جماعت، مراسم آیینی و مراسم مذهبی در همه شهرهای استان تعطیل است.

⭕️برگزاری هرگونه تجمع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره در استان ممنوع است.

⭕️ممنوعیت هرگونه مراسم و تجمع در آرامستانهای استان تداوم می یابد.

⭕️کماکان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی استان به کلیه شهرهای استان یزد ممنوع و مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می باشد.

⭕️تردد خانوادگی و دسته جمعی با خودرو از ساعت ۱۸ در همه شهرهای استان ممنوع بوده و پلیس راهور نظارت و اعمال جریمه خواهد نمود.

⭕️ممنوعیت کامل تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ شب الی ۴ بامداد و نظارت و اعمال جریمه پلیس راهور برای خودروهای متخلف استمرار می یابد.

⭕️ ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام استانی، با دو سوم نیرو فعالیت و نسبت به کاهش یک سوم نیرو اقدام کنند. در سایر ادارات استان ارائه خدمات با حضور یک دوم کارکنان بنا به تشخیص مدیریت استانی خواهد بود.

⭕️برگزاری جلسات اداری ضروری در همه ادارات استان، حداکثر با حضور ۲۰ نفر و با رعایت فاصله و دستورالعملهای ابلاغی مجاز است.

منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..