توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه؛

بیش از ۱۰ میلیارد ریال داروی قاچاق کرونا در یزد کشف شد

بیش از ۱۰ میلیارد ریال داروی قاچاق کرونا با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه استان کشف شد.

به گزارش یزدی نیوز، در عملیات غافلگیرکننده توسط سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه و با حضور میدانی چند تیم عملیاتی گروه سازمان یافته قاچاق دارو کرونا و توزیع خارج از شبکه درمان در استان یزد منهدم شد.

در این عملیات و با حکم قضایی منازل و مخفیگاه ها شناسایی شده مورد بازرسی قرار گرفت و مقادیر زیادی دارو به ویژه داروی کرونا کشف و ضبط شد.

در این رابطه چهار نفر دستگیر شدند که یک متهم سابقه‌دار که در حوزه قاچاق دارو به اتهام قاچاق کالای ممنوعه از طریق نگهداری و عرضه دارو خارج از شبکه به صورت غیر قانونی و به صورت شبکه ای سازمان یافته و باندی همچنین تهدید علیه بهداشت، فعالیت می کرد، تفهیم اتهام شد و با اقرار هر چهار متهم، قرار بازداشت صادر و روانه زندان شدند.

در این عملیات مقداری زیادی دارو از جمله داروهای موثر در درمان کرونا مانند اکتمرا( actemra) ، رمدسیویر (remdisivir) و فاویپیراویر ( favipiravir) کشف و ضبط شد.

گفتنی است؛ بخش قابل توجهی از داروهای کشف شده تاریخ گذشته بودند یا به دلیل نگهداری در شرایط غیراستاندارد و غیر بهداشتی فاسد شده بود.

اطلاعات سپاه از مردم خواسته نسبت به تهیه هر گونه دارو خارج از شبکه درمان پرهیز و همچنین از اعتماد به سودجویانی که سلامت مردم را دست آویز کسب درآمد کرده اند پرهیز کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..