رئیس شورای شهر یزد:

یزد نیازمند امید و نشاط/«خش دلانه» فشارهای روحی کرونا را می‌کاهد

رئیس شورای شهر یزد با اشاره به فشارهای روحی ناشی از کرونا که مردم یزد را درگیر کرده است، گفت: یزد اکنون نیازمند امید و نشاط و پویایی است.

غلامعلی سفید  با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط و شادابی در شهر با توجه به شرایط بحرانی کرونا اظهار داشت: در شرایط فعلی که مردم باید برای حفظ سلامت خود در منازل بمانند، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به عنوان متولی برگزاری فعالیت های اجتماعی در شهر وظیفه دارد در زمینه تزریق نشاط به جامعه قدم بردارد.

وی عنوان کرد: اولین جشنواره خش دلانه توانست این نشاط و پویایی را به جامعه تزریق کند و بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا دومین جشنواره نیز برگزار شود تا بتواند بخشی از فشارهای روحی ناشی از بیماری کرونا را در جامعه کاهش دهد .

سفید تصریح کرد: البته فایده برگزاری چنین جشنواره هایی تنها به نشاط اجتماعی ختم نمی شود بلکه می تواند سبب شناسایی و شکوفایی استعداد هنرمندانی باشد که تاکنون توجهی به آنان نشده و یا فرصتی برای بروز توانایی های خود در این عرصه پیدا نکرده اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال شاهد برگزاری اختتامیه دومین کنگره ملی ۴ هزار شهید استان یزد هستیم، گفت: از آنجا که در جبهه های حق علیه باطل و دوران اسارت نیز بسیاری از رزمندگان هنرمند برای روحیه بخشی به یاران خود به اجرای برنامه های نمایشی و به ویژه نمایش طنز می پرداختند، همکاران ما در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی نیز بخش ویژه ای را با عنوان نمایش طنز «جبهه و دفاع مقدس» طراحی کردند که امیدواریم آثار فاخری در این زمینه خلق شود.

سفید با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی توسط شهروندان بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی جامعه، جشنواره خش دلانه ۲ در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..