رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد خبر داد:

تامین ۳۷۵ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی یزد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: با پیگیری های به عمل آمده، شاهد تخصیص اعتبار خوبی برای استان معادل ۳۷۵میلیارد تومان بودیم که نویدبخش شتاب در اجرای طرح های توسعه ای است.

به گزارش یزدی نیوز، مجتبی حسینی پور اظهار داشت: بخشی از این مبلغ به صورت نقدی و بخشی نیز در قالب اسناد خزانه اسلامی است که با اولویت در بخشهای راه و راه آهن، آبرسانی، میراث فرهنگی و بافت تاریخی، آموزش، فرهنگ و هنر، بهداشت و درمان، ورزش و کشاورزی و برمبنای مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان یزد هزینه خواهد شد.

وی اعتبار طرح‌ها و پروژه‌های بخش راه را شامل احداث باند دوم یزد- طبس، راه اصلی بهاباد-دربند-نایبند، تکمیل کمربندی ابرکوه، احداث راه اصلی ابرکوه – مروست و نیز کمک به تکمیل راه ندوشن-ورزنه به طول ۲۴ کیلومتر ذکر کرد.

حسینی پور با اشاره به اینکه درخرداد ماه سالجاری مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه بزرگ راه آهن یزد – اقلید اختصاص یافته بود افزود: درهمین راستا بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان نیز به منظور رفع گلوگاههای ظرفیتی خطوط راه آهن شامل ۲۳۶ کیلومتر از خط دوم قطعه بافق-زرین شهر اختصاص یافت.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان همچنین از پرداخت تخصیص برای تعمیر و مرمت مجموعه مارکار، مدرسه ایرانشهر و ساختمان تاریخی ثبت احوال و نیز حفاظت و مرمت بافت‌های تاریخی استان به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد خبر داد.

حسینی پور گفت: در راستای تکمیل نهایی تالار مرکزی یزد مجدداً ۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است که انتظار می‌رود با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی افزود: برای طرح‌های احداث مخزن ۵۰ هزار مترمکعبی آب یزد و کمک به احداث سه مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی شهرستان‌های بافق، میبد و اردکان و تامین آب شرب میبد، آبرسانی به شهرک‌ها واحدهای صنعتی از مخازن آب میبد و اردکان و شحنه، سد مخزنی هرات و تامین آب شرب یزد از چاه‌های چرخاب جمعاً مبلغی بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان تأمین شده و به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خاطرنشان ساخت: در حوزه بهداشت و درمان نیز علاوه بر تکمیل و تجهیز ۷ بیمارستان در سطح استان، در راستای تامین فضاهای آموزشی و کمک آموزشی، تکمیل آمفی تاتر دانشکده بهداشت استان و تعمیرات مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا نیز بخشی از اعتبارات مورد نیاز را دریافت نموده‌اند.

وی افزود: تکمیل و تجهیز بخشهای پیوند کلیه، ناباروری و پیوند مغز استخوان و پایگاه انتقال خون اردکان نیز از جمله طرح‌های اولویت دار استان هستند که در این مقطع زمانی تخصیص‌های قابل توجهی دریافت داشته‌اند بطوریکه در مجموع بیش از ۴۵ میلیارد تومان به این حوزه اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین و در ادامه از اختصاص اعتبار برای احداث و تجهیز فاز اول مجتمع قضایی یزد خبر داد.

وی یادآور شد: ۲۰ طرح عمرانی استان نیز مبلغی بیش از ۵۸ میلیارد تومان را به صورت نقدی دریافت کرده‌اند که این طرح‌ها عموماً در بخش بهداشت و درمان استان، احداث کارخانه نوآوری، طرح‌های کشاورزی و نیز تکمیل مجتمع‌های فرهنگی و هنری در سطح استان می‌باشند.

حسینی پور گفت: در حوزه آموزش و پژوهش استان نیز کتابخانه مرکزی و سالن اجتماعات دانشگاه میبد، فضاهای آموزشی آموزشکده‌های فنی، تکمیل آمفی تاتر دانشگاه یزد، تکمیل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان یزد و چند طرح دیگر از جمله طرح‌هایی می‌باشند که در آبان ماه سالجاری ازاعتبارات ملی، تخصیص‌های مناسبی دریافت نموده‌اند.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: به منظور تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی استان برای پیست دوچرخه سواری یزد مبلغ ۱۰ میلیارد تومان، سالن ورزشی آیت الله رفسنجانی ۳ میلیارد تومان و سالن ورزشی شهید نصیری ۲ میلیارد تومان، به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور اختصاص یافته است که مراتب در سطح ملی به وزارت ورزش وجوانان ابلاغ شده و لازم است اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام دهد

حسینی پور افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و از محل اعتبارات سفر رهبری نیز ۱۵ میلیارد تومان به بیمارستان شهید دکتر رهنمون، مبلغ ۵ میلیارد تومان به کتابخانه مرکزی یزد و بیش از ۲ میلیارد تومان برای بهره برداری نهایی از خوابگاه دانشکده علوم قرآنی میبد تامین شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..