امام جمعه یزد:

نقاهتگاه‌های محله‌ای در تمام نقاط استان یزد ایجاد شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در بسیاری از خانه ها، شرایط قرنطینه شدن فراهم نیست، گفت: لازم است نقاهتگاه‌های محله‌ای در تمام مناطق استان یزد ایجاد شود.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری در جلسه ویدئوکنفرانس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد با اشاره به اقدامات محله‌محوری که در زمینه مقابله و پیشگیری کرونا در سطح استان به راه افتاده است، اظهار داشت: لازم است در هر محله ای مکانی در نظر گرفته شود تا کسانی که به کرونا مبتلا می شوند در همان محله بتوانند استراحت کنند و از مراقبت های سطحی نیز برخوردار باشند.

وی عنوان کرد: در بسیاری از خانه ها امکان قرنطینه فراهم نیست و فرد مبتلا سایر افراد خانواده را نیز مبتلا می کند بنابراین پیشنهاد این است که با کمک بسیج، بهداشت و استانداری در همه محله‌ها نقاهتگاه ایجاد شود و زمانی که غربالگری صورت می گیرد، افرادی که تست آنها مثبت می شود در این نقاهتگاه‌ها قرنطینه شوند تا سایر افراد خانواده را مبتلا نکنند.

ناصری بر استفاده از ظرفیت خیران در این زمینه تاکید کرد و گفت: خیران نیز در این صحنه ورود کرده اند و بسیار خوب پیش رفته اند تا جایی که حتی به حل مشکلات بیمارستان‌ها نیز کمک کرده اند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه هنوز در بسیاری از شهرستان‌ها، بیمارستان‌ها با کمبود مواجه هستند، افزود: این نواقص سبب می شود که بسیاری از بیماران روانه مرکز استان شوند و این رفت و آمدها مشکل ساز است بنابراین اگر کمبود بیمارستانها رفع و نقاهتگاه در شهرستان‌ها ایجاد شود، تردد به مرکز استان کاهش خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم و اصناف قدردانی کرد و یادآور شد: خوشبختانه شاهد رعایت بیشتری از سوی مردم هستیم اما لازم است برخی آموزش‌ها به آنها داده شود تا هرچه زودتر شاهد ریشه کن شدن این بیماری شویم.

ناصری در مورد استغفار نیز بیان کرد: التجا عمومی به درگاه خداوند متعال ضروری است و لازم است به آن جنبه عمومی داده شود تا انشالله بر اساس آنچه خدا وعده داده، بلای عمومی با عمومی شدن استغفار رفع شود.

وی با تاکید بر ضرورت زمینه فرهنگ سازی در مورد فراگیر شدن استغفار عنوان کرد: ائمه جمعه استان تاکید کافی نسبت به این موضوع داشته باشند و همه تلاش کنند تا در کنار مواسات، بحث استغفار عمومی نیز مدنظر قرار گیرد و این مهم نیز مانند مواسات به یک حرکت عمومی تبدیل شود.

ناصری همچنین بیان کرد: مسئولان نیز در این شرایط بیشتر به فکر مردم باشند و نیت‌های خود را خدایی کنند و با خلوص نیت و با اعتقاد پاک، بدون در نظر گرفتن منافع افراد و خودشان، به امور مردم رسیدگی کنند و سردار سلیمانی را در اخلاص و کار جهادی الگوی عمل قرار دهند.

وی تصریح کرد: تلاش همه مسئولان باید برای خدا، تقویت دین و به کمال رسیدن مردم باشد و بدانیم که مسئولیت‌ها تمام می شود و آنچه نزد خداوند متعال محفوظ است، اخلاص در خدمتگزاری است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..