۲۵ نفر از سالمندان استان یزد در موج سوم به کرونا مبتلا شدند

عطابخش مدیرکل بهزیستی استان یزد: ۲۵ نفر از سالمندان بستری در خانه سالمندان استان یزد در موج سوم به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش یزدی نیوز؛ علی‌محمد عطابخش، با اشاره به اینکه در دوران کرونایی، خانه‌های سالمندان استان یزد نیز درگیر این بیماری منحوس شدند، گفت: در موج اول و دوم کرونا، تعدادی از معلولان ذهنی و روانی مرکز میبد، به این بیماری مبتلا شدند.

 

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه در موج سوم مرکز نگهداری سالمندان در شهرستان مهریز درگیر کرونا شده و تعداد قابل توجهی از این سالمندان به کرونا مبتلا شدند، اضافه کرد: با تلاش و همت همکاران در آسایشگاه، همکاری بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی و حمایت فرمانداری و خیران این بیماری را کنترل کردیم و درصد مرگ‌ومیر در خانه‌های سالمندان استان یزد کمتر از مردم عادی بود.

 

وی اظهار داشت: در موج اول و دوم که معلولان ذهنی و روانی بودند، ۶۵ از آن‌ها به بیماری کرونا مبتلا شدند که با تلاش‌هایی که صورت گرفت موفق به کنترل و جلوگیری از شیوع بیشتر در این مراکز شدیم.

 

عطابخش تعداد مبتلایان به کرونا در موج سوم در خانه سالمندان شهرستان مهریز را ۲۵ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: از این افراد مبتلا شده، یک نفر که سن بالای ۸۵ سال و دارای بیماری زمینه‌ای بود درگذشت.

 

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به اینکه در دوران کرونایی بازدید‌ها از مجموعه خانه سالمندان ممنوع شده است، افزود: در این شرایط هزینه‌ها برای نگهداری سالمندان افزایش یافته و با توجه به کاهش مراجعات، با مشکل هزینه نیز مواجه شده‌اند که امیدواریم مردم نوعدوست استان و خیران در این خصوص ورود کنند.

 

وی اعلام کرد: مردم نوعدوست استان می‌توانند هزینه‌های خود را در هر زمینه و هر خانه سالمندانی که علاقه‌مند هستند واریز و ما نیز موظف به صرف هزینه در قسمتی هستیم که شهروندان اعلام کرده‌اند و اعمال نظری در این خصوص نخواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..