شرایط استفاده کارفرمایان از معافیت‌های بیمه‌ای

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد: کارفرمایانی که فارغ التحصیل دانشگاهی را به کارگیری کنند، جمعا حق ۲۳ درصدی بیمه‌ای به حساب شان واریز می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز، آیت اللهی گفت: کارفرمایان در صورت بکارگیری فارغ التحصیلان از پرداخت حق بیمه، سهم کارفرما و سهم سه درصدی بیمه بیکاری معاف می‌شوند و وزارت کار جمعا این سهم را به حساب آن‌ها واریز می‌کند.

آیت اللهی، ادامه داد: در استان یزد این تسهیلات برای ۴۸۰ نفر قابل پرداخت است که البته از نظر تعداد محدودیت هم نداردو کارفرمایان می‌توانند تعداد زیادی فارغ التحصیل را جذب کنند

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد، اضافه کرد: هیچ محدودیتی برای جذب نیروی فارغ التحصیل نداریم و کارفرمایان می‌توانند تعداد زیادی فارغ التحصیل جذب و تا دوسال از پرداخت حق بیمه معاف شوند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در صورتی هم که فارغ التحصیلی در این طرح از کار بیکار شود می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند و همچنین در صورتی که فارغ التحصیلی از کار بیکار شود، ودوباره به کار برگردد مشوق‌های برای آن‌ها دوباره پرداخت می‌شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..