فعالیت هفت صندوق اعتباری زنان روستایی در بافق

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافق گفت: هفت صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان بافق فعالیت دارد.

به گزارش یزدی نیوز، علی اکبر رحمتیان با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر از زنان روستایی عضو این صندوق‌ها هستند، افزود: مبارکه، کوشک، شادکام، قطرم، شیطور و دولت آباد در حال فعالیت هستند

 

وی هدف از تأسیس این صندوق‌ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و افزایش درآمد خانوار‌های کم درآمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای انجام فعالیت‌های درآمدزا و همچنین ایجاد اشتغال خانگی و کمک به اقتصاد خانوار عنوان کرد.

 

رحمتیان افزود: آمار اعضای فعال این صندوق‌ها قبل از شیوع کرونا حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بود که متاسفانه در این چند ماه جلسات ماهانه برگزار نشده تا بتوان افزایش صندوق و نفرات داشت.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از تشکیل گروه‌های مجازی برای ارائه آموزش‌های لازم و اطلاعات مورد نیاز خبر داد و تأکید کرد: تمامی صندوق‌های فعال خرد (بجز صندوق دوم مبارکه) از تسهیلات قرض‌الحسنه ۵۰ میلیون تومانی صندوق کار آفرینی امید استفاده کردند.

 

وی ادامه داد: روند تشکیل کانون‌های رسالت برای همه صندوق‌ها برگزار شده و دو نفر از هر صندوق به عنوان راهنما و راهبر انتخاب شده اند که می‌توانند به راحتی از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رسالت یزد بهره‌مند شوند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..