۲۲ کمیته کنگره ملی شهدای یزد با عنوان «هر شهید، ۴۰ خدمت»

دبیرکل کنگره ملی شهدای یزد اجرای ۴۰ عنوان برنامه حمایتی و فرهنگی را از جمله اولویت‌های جدی این ستاد در استان دانست و گفت: مدیریت جهادی و روحیه ایثار لازمه برون رفت از بحران‌هاست.

به گزارش یزدی نیوز، سردار محمدمهدی فرهنگ دوست زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را مهمترین رسالت مسئولان و دست‌‎اندرکاران در نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: حراست از دستاورد‌های هشت سال دفاع مقدس در گروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد، افزود: هدف از برگزاری این کنگره تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی و انتقال آن به نسل جوان است.

دبیرکل کنگره گفت: با توجه به همزمانی دومین کنگره ملی شهدای دارالعباده با شیوع ویروس کرونا، تصمیم برآن شده تا با استفاده از ظرفیت نیرو‌های بسیج اداری، نظامی و مردمی خدمت رسانی و محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف استان را انجام دهیم.

فرهنگ دوست تدوین ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی، رفاهی، تفریحی، ورزشی، حمایتی و حقوقی را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار ستاد کنگره شهدای یزد دانست و تأکید کرد: برخورداری از روحیه و مدیریت جهادی رمز موفقیت در هشت سال دفاع مقدس بوده که باید در عصر حاضر نیز مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و بحران‌های مختلف نظیر شیوع کرونا و نابسامانی‌های اقتصادی را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: تحقق چهار هزار ازدواج، انجام چهار هزار مورد صلح و سازش در پرونده‌های دعاوی به همت بسیج حقوقدانان، انجام چهار هزار مورد ویزیت رایگان توسعه بسیج جامعه پزشکان و تقبل هزینه چهار هزار نسخه داروی مورد نیاز بیماران خاص، از دیگر اقدامات انجام شده در استان یزد است.

 

دبیرکل کنگره ملی چهار هزار شهید استان اهدای چهار هزار جهزیه به زوج‌های نیازمند، تهیه و توزیع چهار هزار بسته کمک معیشتی ویژه نیازمندان و تحت پوشش قرار دادن چهار هزار یتیم از دیگر اقدانات حمایتی کنگره عنوان کرد و افزود: ۲۲ کمیته مختلف برای این کنگره تعریف شده که قصد دارند با نام هر شهید ۴۰ خدمت ارزشمند انجام دهند.

فرهنگ دوست با بیان این‌که یزد امسال برای دومین بار میزبان برگزاری کنگره ملی شهدا است، تصریح کرد: اولین دوره این کنگره ملی در سال ۱۳۸۵ به میزبانی استان یزد برگزار شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اجلاسیه دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان اسفند ماه امسال با حضور مقامات کشوری در استان یزد برگزار می‌شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..