هم‌زمان با آغاز هفته وحدت انجام شد؛

پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به ۸۳ نوعروس نیازمند یزدی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: کمک هزینه ازدواج همزمان با هفته وحدت به 83 نوعروس نیازمند یزدی اهدا شد.

به گزارش یزدی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدحسین جمال پور، هم‌زمان با آغاز هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: طی شش‌ماهه نخست امسال این نهاد در استان یزد نسبت به پرداخت کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه ۸۳ نوعروس، زنان ازدواج مجدد تحت حمایت، زوج‌های نیازمند و هدیه ازدواج پسران تحت حمایت اقدام کرده است.

وی افزود: کمک به تأمین جهیزیه و هزینه ازدواج مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند ازجمله اقدامات حمایتی این نهاد برای تحکیم بنیان خانواده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد افزود: این نهاد ۴۳۰ میلیون تومان در نیمه نخست سال جاری برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و کمک به امر ازدواج آنان هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۳۳ نیازمند در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند، تصریح کرد: زمینه مشارکت مردم خیراندیش در تأمین جهیزیه و کمک به امر ازدواج نیازمندان فراهم است، نیکوکاران می‌توانند با مراجعه و یا تماس با دفاتر کمیته امداد در سطح استان و با تعیین نیت خاص برای ازدواج مددجویان تحت حمایت، کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در قالب طرح “کوثر” به این نهاد اهدا کنند.

این نهاد سال گذشته بیش از ۲ میلیارد تومان برای ازدواج ۵۲۳ مددجوی تحت حمایت و نیازمندان یزدی از محل اعتبارات دولتی و کمک‌های مردمی همچون صدقه و زکات پرداخت کرده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..