امام جمعه یزد:

هزینه اجرای برخی طرح‌های دینی از حقوق یک ماه برخی مدیران کمتر است

امام جمعه یزد با تاکید بر اختصاص بودجه به اجرای طرح مدارس امین گفت: هزینه اجرای برخی طرح‌ها از جمله مدارس امین با حقوق یک ماه برخی مدیران برابری می‌کند و حتی در مواردی کمتر است.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری،  در دیدار با اعضای ستاد ملی و استانی همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه با ابراز خرسندی از مشارکت و هماهنگی و همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: این اتفاق خوب، موضوع بسیار مهمی است که باید از مدت‌ها قبل اتفاق می‌افتاد زیرا دشمنان از مدت‌ها پیش انواع هجمه‌های خود را در بین اقشار مختلف به ویژه دانش‌آموزان آغاز کرده‌اند.

وی افزود: لازم است در مقابل همه توطئه‌هایی که دشمن می‌کند و تبلیغات عجیبی که در رسانه‌های وابسته به خود برای عقب نگاه داشتن کشور در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، دینی و اعتقادی انجام می‌دهد، سرمایه گذاری انجام شود و مسئولان بدانند که هزینه برای تقویت تربیت دینی و بیدار کردن فطرت خدایی انسان‌ها از بهترین موارد سرمایه گذاری است.

امام جمعه یزد بیان کرد: مسئله فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی و اعتقادی و رشد دادن روحیه خدایی در مردم کار بزرگی است و هدایت انسان‌ها به سوی کمال و بیرون بردن انسان از منجلاب و رشد دادن آن، هدف اصلی زندگی است و اگر به سرمایه گذاری در این زمینه اهمیت داده شود و یک دهم هزینه‌هایی که در دانشگاه‌ها و مدارس و … می‌شود را به تربیت دینی و خدایی اختصاص دهند، سعادت انسان رقم می‌خورد.

ناصری تاکید کرد: در شرایطی که صهیونیست‌ها و ملحدان دنیا هم و غمشان این است که انسان را از تعالی و خوی انسانی خود دور کنند و وحشی‌گری را در دنیا رقم می‌زنند، اهتمام ما باید زنده کردن فطرت خدایی در میان انسان‌ها به ویژه کودکان باشد و شرایطی را فراهم کنیم که کودکان ما از ابتدا به جای آشنایی با موسیقی و ستاره‌های سینمایی دنیا، با احکام دین، ائمه اطهار (ع) و علمای دین آشنا شوند.

وی تصریح کرد: اکنون که آموزش و پرورش و حوزه با یکدیگر به تعامل رسیده‌اند، باید ارتباط آنها قوی‌تر و منسجم‌تر شود و برای فرهنگ فرزندان این کشور اسلامی کار کنند و اهتمام جدی در زمینه تربیت نیروی انسانی به ویژه در دانشگاه فرهنگیان داشته باشند.

ناصری اظهار داشت: حوزه‌ها به دانشگاه فرهنگیان محتوا و برنامه بدهند و تلاش کنند معلمانی در این دانشگاه تربیت شوند که دغدغه رشد دین در کنار علم را داشته باشند.

امام جمعه یزد ادامه داد: متأسفانه در مسائل بودجه‌ای در کشور ما هر کجا بودجه کم می‌آید، اول به سراغ بودجه‌های فرهنگی می‌روند و آن را کاهش می‌دهند در حالی که کار برای فرهنگ و دین مردم لازم و ضروری است و متأسفانه دولت‌های ما برعکس عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس روایات اسلامی، اگر برای دین کار کنیم خدا امر دنیا را اصلاح می‌کند اما اگر از دین برای اصلاح دنیا کم شود، باید جای دیگری چندین برابر هزینه کنیم.

ناصری در مورد طرح مدارس امین بیان کرد: برخی در رفتار اشکالاتی دارند اما نباید به بهانه آن کار را متوقف کرد بلکه باید نواقص را برطرف کرد و با قوت به اجرای طرح ادامه داد.

وی تاکید کرد: از مسئولان نیز انتظار داریم برای تأمین بودجه این طرح فکر اساسی کنند زیرا هم به تربیت دینی در مدارس کمک می‌کند و هم به سالم زیستن و بهتر درس خواندن کمک می‌کند.

امام جمعه یزد ادامه داد: ما نیز برای حمایت از این طرح دریغ نمی‌کنیم اما امیدواریم استانداران نیز برای این مهم برنامه داشته باشد و تلاش شود تا این طرح با کمک مبلغان تربیت شده در مدارس سراسر استان اجرا شود.

ناصری تصریح کرد: وقتی پای دین و فرهنگ وسط می‌آید برخی بودجه‌ها هنگفت به نظر می‌آید در حالی که هزینه اجرای یک طرح در یک ماه گاه با حقوق یک ماه مدیر دولتی برابری می‌کند ضمن اینکه همین هزینه‌ها برای اجرای برخی جشنواره‌ها به راحتی اختصاص داده می‌شود.

 

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..