کمیته امداد یزد؛

کمک ۱۳ میلیاردی برای تسهیل ازدواج مددجویان

no-thumbs

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد گفت: امسال بیش از 13 میلیارد ریال برای تسهیل در ازدواج مددجویان اردکانی هزینه شده است.

به گزارش یزدی نیوز"مهدی حجازی مهریزی" با بیان این مطلب، افزود: در دین مبین اسلام، محبوبترین بنا و بهترین اقدام، ازدواج و مساعدت مالی در این زمینه است و کمیته امداد همواره با حمایت‌ از زوج‌های مددجو در راستای تحکیم بنیاد خانواده در جامعه تلاش می‌کند.

وی با بیان این که طرح تأمین جیهزیه و کمک به ازدواج نیازمندان از سال ۱۳۷۰ جزء برنامه‌های حمایتی کمیته امداد قرار گرفته است، اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۱۳ میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج به یک هزار نوعروس و تازه داماد تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت شده است.

حجازی مهریزی با اشاره به این که کمیته امداد در کنار حمایت‌های مالی از زوج‌های جوان، آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم را قبل از ازدواج به جوانان ارائه می‌دهد، ادامه داد: این آموزش‌ها شامل آموزش احکام اسلامی، آیین همسرداری، مسائل زناشویی و دیگر مسائل مورد نیاز یک زندگی اسلامی است.

به گزار ش ایسنا،به گفته‌ی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان، اقلام پرداختی بابت جهیزیه نوعروسان شامل یخچال، کولر، آبگرمکن، بخاری گازی، فرش و غیره است.
 

بخش نظردهی بسته شده است..