افزایش ۱۱۰درصدی حجم معاملات بورس یزد

no-thumbs

مدیر بورس منطقه ای یزد از افزایش بیش از 110 درصدی حجم معاملات بورس یزد در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز علی اکبر جعفری گفت: بر اساس آمار سامانه معاملات بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۴، شاخص کل با ۶۱۵ واحد افزایش نسبت به هفته قبل به رقم ۷۸۳۱۲ واحد رسید.
وی افزود: شاخص بازار اول با ۱۱۸۲ واحد افزایش به رقم ۵۴هزار و ۸۶۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۳۱۵۳ واحد کاهش عدد ۱۷۰ هزار و ۸۸۰ واحد را تجربه کرد.
مدیر بورس یزد اضافه کرد: در ۵ روز کاری این هفته ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۴۹۹ میلیارد ریال بالغ شد در حالی که این مبلغ در هفته قبل از آن ۵۰۷ میلیارد ریال بود و نیز تعداد ۲۱۵ میلیون سهم و حق تقدم مورد معامله قرار گرفت که این تعداد نیز در هفته قبلی ۱۹۳ میلیون بوده است.
به گفته جعفری ، از این میزان سهام معامله شده ۵۶ درصد از آن توسط سهامداران یزدی خریداری و ۴۴ درصد آن به معاملات ناشی از فروش سهام اختصاص داشت .
به گزارش ایرنا،وی یادآور شد: در هفته گذشته محصولات چوبی با ۶۶. ۱۸ درصد، خودرو و ساخت قطعات با ۴۲. ۹درصد، فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۷۱ . ۷ درصد، فلزات اساسی با ۱۴. ۷ درصد، استخراج کانه های فلزی با ۶.۰۹ درصد و سرمایه گذاری ها ۲.۶۷ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.
 

بخش نظردهی بسته شده است..