رئیس جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد:

آماده‌باش امدادگران یزدی در محورهای مواصلاتی استان

رئیس جمعیت هلال احمر استان یزد از آماده‌باش کامل نیروهای امدادگر جمعیت هلال‌ احمر در طول ایام نوروز در همه محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزحمید پارساییان، در بازدید از برخی پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر در یزد اظهار داشت: هماهنگی‌های بسیار خوبی با برگزاری جلسات متعدد با امدادگران و نجاتگران استان یزد برای آمادگی در ایام نوروز و در زمان اوج سفرهای نوروزی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در سطح استان پایگاه‌های ثابت و سیار برای استقرار امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر مستقر شده و تجهیزات کامل در پایگاه‌های اصلی برای امدادرسانی در صورت بروز حوادث و ایجاد شرایط خاص به مسافران فراهم شده است.

پارساییان ادامه داد: سامانه ۱۱۲ نیز در اختیار شهروندان قرار دارد تا در صورت بروز مشکل در جاده‌ها و نیاز به امدادرسانی، در سریع‌ترین زمان ممکن از خدمات امدادگران هلال احمر بهره‌مند شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر استان یزد تاکید کرد: نیروهای هلال احمر در همه جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند تا در صورت بروز حوادث، در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه برسانند.

وی با بیان اینکه طرح امدادرسانی از ۱۵ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در روزهای اوج سفرهای نوروزی، نیروها در آماده‌باش کامل هستند.

پارساییان عنوان کرد: جلسات و کارگاه‌هایی با حضور امدادگران و نجاتگران استان برگزار شده و آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی در آنها وجود دارد.

وی یادآور شد: توسط پلیس‌راه، محورهای حادثه‌خیز استان یزد و نقاط پرخطر در سطح جاده‌های استان مشخص شده و در پایگاه‌های نزدیک‌ به این نقاط، نیروهای بیشتری در حالت آماده‌باش هستند.

پارساییان، آمادگی نیروهای امداد و نجات را در نجات جان مصدومان حوادث رانندگی بسیار اثرگذار دانست و افزود: هرچه سرعت رسیدن به محل حادثه و مهارت نجات نجاتگران و امدادگران بیشتر باشد، احتمال نجات جان حادثه‌دیدگان بیشتر خواهد بود بر این اساس تلاش خود را برای کاهش زمان رسیدن به محل به کار گرفته‌ایم و امیدواریم هلال احمر بتواند نقش موثری در خدمت‌رسانی به مردم و نجات جان حادثه‌دیدگان انجام دهد.فارس

بخش نظردهی بسته شده است..