توقیف ۲ میلیاردی دام قاچاق در ورودی یزد

به گزارش یزدی نیوزمعاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: ماموران پلیس این استان ضمن توقیف دو دستگاه تریلی، ۲۳۰ رأس دام قاچاق فاقد مجوز دامپزشکی را کشف کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا ، سرهنگ "محمدرضا مزیدی" ضمن اعلام این خبر افزود: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان، روز گذشته هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی، دو دستگاه تریلی کشنده هوو را برای بررسی مدارک و بارنامه متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی انجام شده از این تریلی ها، ۲۳۰ رأس گوسفند قاچاق فاقد مجوز دامپزشکی کشف شد و دو متهم نیز دستگیر شدند.
سرهنگ مزیدی، ارزش برآورد شده این دام های قاچاق را دو میلیارد ریال بیان کرد و گفت: متهمان، این احشام را بدون داشتن مجوز دامپزشکی و به صورت قاچاق از غرب کشور بارگیری کرده بودند و قصد انتقال به تهران را داشتند که توسط ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان یزد دستگیر و به مراجع قانونی، معرفی شدند.
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان یزد تصریح کرد: در برخی مواقع مشاهده می شود که دام هایی خارج از کشور بدون رعایت ضوابط بهداشتی به صورت قاچاق وارد و در استان ها توزیع می شود که پلیس جهت کنترل و نظارت بر این موضوع، احشامی را که فاقد مجوز دامپژشکی است به عنوان توزیع خارج از شبکه، توقیف می کند و در اختیار دامپزشکی و مراجع قانونی قرار می دهد.

بخش نظردهی بسته شده است..