کاهش ۳۴ روزه زمان رسیدگی در دادگستری یزد

no-thumbs

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد گفت : در مقایسه آمار یازده ماهه امسال دادگستری شهرستان یزد با مدت مشابه سال قبل ، زمان رسیدگی به پرونده ها با ۳۴ روز کاهش به ۱۴۵ روز رسید.

به گزارش یزدی نیوزغلامعلی دهشیری با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی پرونده های دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد ، اظهار داشت : با وجود افزایش ۲۲ درصدی پرونده ها ، با تلاش کارکنان خدوم و ساعی این دادگستری ، افزایش ۱۹ درصدی خروجی پرونده ها را نیز تجربه کردیم.

وی افزود: با اجرایی شدن قانون جدید شوراههای حل اختلاف ، ورودی پرونده های دادگستری شهرستان یزد با افزایش ۶۲ درصدی نسبت به بهمن ماه سال قبل مواجه شد که با همت مضاعف کارکنان این دادگستری حتی در مواردی پس از ساعات اداری ، خروج ۸۰۲ فقره پرونده را شاهد بودیم که این مسئله از عملکرد مطلوب دادگستری شهرستان یزد حکایت دارد.

این مقام قضایی از کاهش ۱۱ درصدی پرونده های مانده در بهمن ماه نسبت به بهمن ماه سال گذشته خبر داد و گفت : در بهمن ماه سال جاری با کاهش ۸۷ روز زمان رسیدگی به پرونده ها متوسط زمان رسیدگی به ۱۲۱ روز رسید .

وی از احتمال افزایش چشمگیر پرونده های کیفری دو به دلیلی اجرایی شده قانون جدید شوراهای حل اختلاف در اسفند ماه خبر داد و ابراز داشت : ارجاع مستقیم پرونده های تخلفات راهنمایی و رانندگی و سایر پرونده هایی که مستقیم به شعب کیفری دو بر اساس قانون آیین دادرسی جدید ارجاع شود ، این افزایش را محتمل کرده است.

دهشیری خاطر نشان ساخت: با مقایسه اطلاعات مربوط به پرونده‌ها در بهمن ماه نسبت به دی ماه سال جاری ، تعداد پرونده‌های ورودی طی ماه در این مجموعه به میزان ۶/۱۲ درصد افزایش یافته است که با وجود این افزایش ورودی، تعداد پرونده‌های خروجی به میزان ۳/۳ درصد افزایش یافته و به بیانی دیگر، با وجود افزایش تعداد پرونده‌های ورودی این حوزه‌ی قضایی تعداد پرونده‌های خروجی به تعداد ۱۹۸ فقره افزایش داشته است.

بخش نظردهی بسته شده است..