بهره برداری از ۲۴۲ طرح مخابراتی در یزد

no-thumbs

242 طرح مخابراتی در سفر رئیس جمهوری به استان یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش یزدی نیوزسرپرست شرکت مخابرات ایران در شهرستان تفت از طریق ویدیو کنفرانس گزارشی از پروژه های مخابرات یزد را به رئیس جمهوری ارایه کرد گفت: این طرح ها با سرمایه گذاری ۵۲۰ میلیارد ریال و با تلاش مدیران و کارشناسان شرکت مخابرات استان یزد به بهره برداری رسیده است.
اسدالله دهناد با بیان اینکه این شرکت در پنج سال بعد از خصوصی سازی ، ۲۰ هزار میلیارد ریال به خزانه دولت پرداخت کرده است افزود: شرکت مخابرات ایران با برخورداری از نیروهای مجرب و توانمند ،کانون پویایی از متخصصان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در راستای تحقق اقتصادمقاومتی و سیاست های کلان کشور و به منظور توسعه کمی وکیفی زیرساخت های مخابراتی همه توان خود را به کار می گیرند.
وی با بیان اینکه ظرفیت عظیم شرکت مخابرات ایران در خدمت پیشرفت، رونق اقتصادی کشور و سیاست های دولت گام بر می دارد و تصریح کرد: براین اساس این شرکت در پنج سال بعد از خصوصی سازی تاکنون مبلغ ۱۳۸هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده ه ۲۸ هزار میلیارد ریال آن مربوط به سال جاری است.
به گفته این مسئول این شرکت در نظر دارد ظرف چهار سال آینده به میزان ۷۲ هزار میلیارد ریال
در بخش تلفن ثابت و ۸۰ هزار میلیارد ریال در بخش تلفن همراه سرمایه گذاری داشته باشد.
تلفن همراه استان یزد با یک میلیون و ۹۹هزار خط و ضریب نفوذ ۱۰۳ یعنی به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۰۳ خط مشغول در رتبه اول و دوم کشور قرار دارد این در حالی است که متوسط این ضریب در کشور ۸۱ است و آمار این استان ۲۲ واحد از متوسط کشور بیشتر است.
۷۹۳ روستا دارای ارتباط مخابراتی هستند ، وجود ۶۵هزار تلفن مشغول و ضریب نفوذ ۴۱ تلفن روستاها ، ۱۲۱ سایت دیتا و ۱۰ هزار پورت نصب شده که ۶ هزار پورت آن فعال است و ۱۱۴دفتر آی سی تی از جمله امکانات روستاهاست.
۹۸/۷ جمعیت استان زیرپوشش تلفن خانگی و ۹۵/۵ درصد زیرپوشش تلفن همراه هستند و ۹۶ درصد نیز دسترسی به دیتا دارند.
رئیس جمهوری و هیات دولت در سفری یکروزه ۱۷ اسفند مهمان مردم یزد بودند.

ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..