افتتاح هشت طرح با حضور وزیران صنعت و تعاون در بافق

هشت طرح عمرانی، صنعتی و بهداشتی طی مراسمی با حضور وزیران تعاون و صنعت، معدن و تجارت در بافق یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش یزدی نیوزکارخانه نورد ابویی ازجمله این طرحها است که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن انواع آهن آلات و چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی و بهره برداری از آن آغاز شد.
خوراک این کارخانه شمش آهن است که از طریق گندله سازی تامین می شود و محصول نهایی آن میلگرد، تیر آهن ،نبشی، قوطی و سایر آهن آلات است.
با بهره برداری از کارخانه فولاد ابویی زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از ۹۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم فراهم شد.
همچنین پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی بافق امروز با حضور وزیر تعاون افتتاح شد.
این درمانگاه تخصصی در زمینی به وسعت پنچهزار هزار متر مربع و زیر بنای چهار هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال ساخته شده است.
درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی بافق در سه بخش داخلی، اطفال و عمومی آماده خدمت رسانی است که هفت رشته تخصصی نیز باتوجه به وجود ظرفیت فیزیکی، برای تمام تخصص ها در این درمانگاه پیش بینی شده است.
این پلی کلینیک شامل داروخانه ،اتاق پزشک عمومی،اورژانس،رادیولوژی،سونوگرافی، چشم پزشکی، قلب، گوش و حلق و بینی ، اعصاب، جراحی، ارتوپدی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، مطب زنان و کودکان، آندوسکوپی،آزمایشگاه، نمازخانه ،سالن کنفرانس و … می باشد.
مرداد ماه سال گذشته با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی کلنگ ساخت این درمانگاه تخصصی در بافق به زمین خورد و قرار شد طبق ساعت روز شمار طی مدت ۲۴ ماه ساخته شود که اکنون ۶ ماه زودتر از موعد مقرر به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از این درمانگاه ۹۰ درصد جمعیت بافق به صورت رایگان و بقیه نیر طبق تعرفه های موجود از خدمات آن بهره مند خواهند شد.
علی ربیعی همچنین ساختمان شبکه بهداشت و درمان بافق را افتتاح کرد.
این ساختمان اواخر سال ۹۱ به عنوان ستاد مرکزی بهداشت درمان شهرستان بافق و زیر مجموعه های مربوطه با زیربنای دو هزار و ۴۰۰ متر مربع آغاز شد و امروز به بهره برداری رسید.
برای ساخت این بنا ،اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده که یک میلیارد آن خیّری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و بقیه از محل اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تامین و پرداخت شده است.
پروژه سی تی اسکن بیمارستان ولی عصر بافق هم با حضور وزیر تعاو و هیات همراه مورد بهره برداری قرار گرفت.
این پروژه با همکاری مشترک شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و دانشگاه علو پزشکی شهید صدوقی یزد با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال تاسیس شده است.
اخذ پروانه تاسیس، تامین نیرو و تامین فضای فیزیکی این پروژه بر عهده دانشگاه علو پزشکی شهید صدوقی یزد بوده و شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز اعتبار ۲۰ میلیارد مورد نیاز خرید دستگاه مربوطه را فراهم و پرداخت کرده است.
پنج طرح جوار معدنی نیز امروز با حضور وزیر تعاون مورد بهره برداری قرار گرفت.
کوبینگ خشک (کارخانه پر عیار سازی) سنگ آهن سه چاهون، اصلاح خطوط فراوری، احداث خطوط راه آهن فراوری چغارت با هدف حمل مواد سنگ آهن از طریق خط ریلی به معدن چغارت، دو مخزن ذخیر آب طرح های جوار معدنی و زمین چمن کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از جمله این طرح هاست که با حضور ربیعی بهره برداری از آنها آغاز شد.
برای اجرای این طرح ها بیش از یکهزار و ۸۵۰ ریال سرمایه گذاری شده است وبا بهره برداری از این طرح ها بالغ بر ۲۰۰ نفر مشغول به کار شدند.
در طرح اصلاح خط شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، عیار سنگ آهن از ۶۶ درصد به ۶۷.۵ درصد افزایش می یابد و پیش نیاز خوراک کارخانه فولاد و گندله سازی را تامین می کند.
ظرفیت تولید سالانه کارخانه فرآوری اصلاح خط معدن چغارت بافق سه میلیون تن سنگ آهن پرعیار است که با برنامه ریزی و تجهیزات جدید نصب شده، این میزان تولید تا ۴.۵ میلیون تن قابل افزایش می باشد.
برای ساخت و راه اندازی این کارخانه بیش از ۶۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت سنگ آهن مرکزی بافق سرمایه گذاری شده است.
همزمان با سفر وزیر تعاون به بافق ، پست ۴۰۰/۲۳۰ کیلو ولت نخلستان این شهرستان هم با اعتبار۴۵۰میلیارد ریال افتتاح شد.
با افتتاح این پروژه اتصال شبکه ۴۰۰ کیلوولت خراسان با مرکز و جنوب شرق کشور انجام و باعث پایداری شبکه سراسری می شود.
تأمین بار الکتریکی مشترکان بزرگ صنعتی منطقه و افزایش ضریب اطمینان برقرسانی به شهرستان های بافق و بهاباد، از دیگر مزایای این طرح است.
ربیعی همچنین از بیمارستان ۹۶ تختخوابی در حال ساخت بافق هم بازدید کرد.
این بیمارستان با زیر بنای ۱۱ هزار و ۷۰۰ متر مربع در سه فاز در حال ساخت است.
جمع اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ۱۸۰ میلیارد ریال است که مرحله اول آن با اعتباری خدود ۴۵ میلیارد ریال به صورت خیری شرکت سنگ آهن مرکزی، فرمانداری بافق و صندوق بازنشستگان فولاد کشور اجرایی شده است.
فاز دوم این پروژه نیز در مرحله تعین پیمانکار است و با پیش بینی اعتباری معادل ۶۰ میلیارد ریال به زودی آغاز می شود.
طرح گندله سازی پنج میلیو تنی سه چاهون بافق نیز در سفر یک روزه وزیر تعاون مورد بازدید قرار گرفت.
مجری این طرح، شرکت ژاپنی است که با مشارکت شرکت NFC چین و شرکت داخلی، با ۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی با آهنگی پر شتاب در حال اجراست.
سرمایه گذاری برای اجرای این طرح ۱۵۷ میلیون یورو اعلام شده که این رقم از طریق یوزانس تامین و هزینه می شود و محصول نهایی آن، خوراک کارخانه فولاد سازی به روش احیاء مستقیم را تامین می کند.
طرح گندله سازی سه چاهون بافق طبق برنامه زمان بندی تا ۳۶ ماه دیگرتکمیل می شود و با تکمیل و بهره برداری از این طرح ۷۰۰ نفر به طور مستقیم و بالغ بر یکهزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
وزیر تعاون و هیات همراه همچنین از کارخانه یک میلیون تنی فولاد بافق کسری هم بازدید کرد.
این کارخانه با سرمایه گذاری ۴۰۴ میلیون یور توسط شرکت چینی و داخلی ساخته می شود.
کارخانه فولاد بافق کسری هم اکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال ۸۰۰ نفر به طور مستقیم و پنجهزار و ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم فراهم می شود.
کارخانه آگلو مراسیون بافق هم امروز مورد بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.
ظرفیت تولید سالانه این کارخانه ۸۰۰ هزار تن کلوخه آگلومره برای خوراک کارخانه فولاد کوره بلند است و برای ساخت و بهره برداری از آن یکهزار میلیارد ریال هزینه شده است.
هم اکنون در واحد آگلومراسیون بالغ بر ۴۲۰ نفر به کار اشتغال دارند.
این دو وزیر به عنوان نماینده رئیس جمهور در سفر یکروزه هیات دولت به استان یزد به شهرستان بافق سفر کرده اند.

ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..