آب، اشتغال و صنعت مهمترین مشکلات یزد

no-thumbs

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مهمترین مشکلات یزد آب ، اشتغال و صنعت است و امیدواریم مردم از برکت سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید بهره کافی ببرند.

به گزارش یزدی نیوزآیت الله محمدرضا ناصری روز دوشنبه و پیش از سخنان رئیس جمهوری در میدان امیر چخماق یزد با خیرمقدم به دکتر روحانی و تقدیر از مردم استان در استقبال باشکوه از کاروان تدبیر و امید گفت:این مردم که امروز می بینید آمده اند همیشه در همه عرصه ها و همه فرصت ها در صحنه هستند.
وی افزود: این مردم به صورت جدی همراه با انقلاب و در جبهه ها همیشه پیشتاز بوده اند و در ۲۲بهمن و موارد مختلف حضور خود را نشان دادند.
امام جمعه یزد ادامه داد: انشاء الله این مردم بتوانند از حضور شما در یزد و توجهات خاص و ویژه شما به مردم استفاده و بهره لازم را ببرند.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود.
یزد نخستین استان کشور از لحاظ سرانه صنعتی ( کل سرمایه گذاری تقسیم بر جمعیت) و نیز چهارمین استان کشور از لحاظ کشت گلخانه ای از مهمترین ظرفیت های یزد محسوب می شود.
۲۲ سال جایگاه نخست قبولی کنکور سراسری ، ۵۱ درصد از تولید سنگ آهن کشور ، تولید ۴۵ درصد کاشی و سرامیک ، ۲۷ درصد تولیدات نساجی کشور ، ظرفیت بالای میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان دومین شهر تاریخی جهان بعد از ونیز ایتالیا و نخستین شهر خشتی جهان، انرژی خورشیدی و پزشکی به عنوان رتبه نخست کشور در زمینه پزشک و تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت از دیگر ظرفیت های این استان کویری است.
دکتر روحانی تاکنون به بیست و دو استان سفر کرده که با احتساب سه سفر داخلی به شهرستانهای استان تهران ، سفر به استان یزد بیست و پنجمین سفر کاروان تدبیر و امید محسوب می شود.

ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..