اطلاعیه‌ درباره تبلیغات در فضای‌ مجازی

به گزارش یزدی نیوزکمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات در فضای مجازی با صدور اطلاعیه ای همه نامزدها و طرفداران آنها را به رعایت دقیق دستورالعمل فعالیتهای تبلیغی انتخابات در فضای مجازی، بویژه مواد ۲ و ۶ این دستورالعمل فرا خواند.

براساس ماده ۲ دستورالعمل فعالیتهای تبلیغی انتخابات در فضای مجازی، تبلیغات انتخاباتی نامزدها در فضای مجازی محدود به مواعد مقرر در قوانین و مقررات مربوطه بوده و هرگونه فعالیت تبلیغاتی تحت عنوان کاندیداتوری خارج از زمان مجاز و قانونی در این فضا ممنوع می باشد.

در اطلاعیه کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات در فضای مجازی با اشاره به پایان مهلت قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات در ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۶ بر ضرورت رعایت جدی این موضوع از سوی همه فعالین عرصه فضای مجازی تاکید شده است.

همچنین بر اساس ماده ۶ این دستورالعمل تولید محتوا توسط شخص نامزد در رسانه های معاند و ضد انقلاب و همچنین بازنشر مطالب درج شده در رسانه های مذکور توسط نامزدهای انتخابات و هر شخص دیگر در تارنمای رسمی نامزد ممنوع است. نامزدها برای انتشار مطالب خود مجازند در چارچوب قوانین و مقررات و در رسانه های دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند.

کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات در فضای مجازی همچنین با یادآوری حق قانونی وزارت کشور درخصوص اعلام نتایج شمارش آرای انتخابات در هر یک از حوزه های انتخابیه، بر ضرورت انتشار هرگونه خبر در این خصوص، منحصرا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور تاکید کرد.

کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات در فضای مجازی به عموم مردم و نامزدهای انتخابات و هواداران ایشان توصیه کرد تخلفاتی را که طی مدت زمان باقیمانده تا آغاز رای گیری و همچنین در روز اخذ رای مشاهده می کنند، از طریق سامانه سهبا که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ارائه شده است، به هیات مرکزی بازرسی انتخابات اعلام نمایند.

گفتنی است هدف از تدوین و ابلاغ دستورالعمل فعالیت تبلیغی انتخابات در فضای مجازی، بهره گیری از فرصت های فضای مجازی برای ایجاد شور انتخاباتی، افزایش مشارکت مردمی در انتخابات ، مقابله با تخریب و شائبه افکنی علیه نامزدها، ضابطه مند کردن استفاده از فضای مجازی و تسری قوانین و مقررات انتخاباتی در بخش های قابل تسری به فضای مجازی، به استناد قانون مجازات اسلامی و قانون جرائم رایانه ای و قوانین انتخاباتی است.

 

بخش نظردهی بسته شده است..