توسط عوامل شهرداری:

تخریب شبانه یک گاراژ تاریخی در یزد

درخواست‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد مبنی بر حفظ بنای گاراژ کنترل یزد مورد توجه قرار نگرفت و عوامل شهرداری در اقدامی شبانه، این اثر تاریخی را تخریب کردند.

به گزارش یزدی نیوزمحسن ذاکری‌نیا، معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در این باره عنوان کرد: در ماه گذشته عوامل اجرایی شهرداری بدون هماهنگی و کسب مجوز از اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام به تخریب بخشی از گاراژ کنترل در مجاورت هتل داد کردند ولی یگان حفاظت این اداره کل، سریعاً کار را متوقف کرد.

 
وی افزود: با وجود اینکه میراث فرهنگی در ماه گذشته انعطاف به خرج داده و طی درخواستی به شهرداری اعلام کرد که این بنا دارای ارزش تاریخی است و این اداره کل قصد حفظ آن را دارد، این فرصت را به شهرداری داد تا شهرداری نقشه طرح تبدیل بنا به پارکینگ را تهیه کرده و طرح مربوطه به تأیید شورای میراث فرهنگی استان و حوزه ستادی میراث فرهنگی رسانده شود، ولی متأسفانه عوامل شهرداری شب گذشته بدون مجوز اقدام به تخریب کامل این بنای دوره پهلوی کردند.
 
ذاکری‌نیا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اقدامات پیشگیرانه برای هر نوع تخریب غیرقابل جبران در محدوده بافت تاریخی یزد جزء وظایف اصلی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، واحد حقوقی این اداره کل پرونده قضایی را در این رابطه تشکیل داده و در حال پیگیری آن است.

منبع: ایسنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..