مردم در هفت اسفند با تندروها اتمام حجت کنند

به گزارش یزدی نیوزرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بداخلاقی‌های انتخاباتی برای پایه‌های اعتقادی جامعه مضر است، گفت: رقابت اجتماعی انتخابات را به گناه آلوده نکنیم.

 
به گزارش روزنو ، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار اقوام و اقشار مختلف مردم، با تأکید بر تفاوت‌های تبلیغات انتخاباتی در ایران اسلامی با کشورهایی که ادعای دینی و ارزشی ندارند، و با اشاره به قوانین انتخاباتی که مصوب مجلس شورای اسلامی است، افزود: صراحت قانونی دارد که رسانه‌ها حق ندارند شنیده‌های دروغ را در جهت تخریب نامزدها منتشر کنند.
 
هاشمی رفسنجانی با اشاره به عدم احراز صلاحیت بسیاری از نامزدها برای هر دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، مخصوصاً یادگار امام، گفت: ضرر این اقدامات ضربه‌ای بد و جبران‌ناپذیر به انقلاب زده، چون ایجاد تفرقه و تشتت میان مردم، در ۳۷ سالگی انقلاب اصلاً پسندیده نیست. مردم آگاه شده‌اند و می‌دانند که برخی از اظهارنظرها، نه تنها براساس اخلاق نیست، بلکه حبّ جاه و مقام در آن موج می‌زند.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف به خاطر از بین رفتن وحدت، به عنوان سرمایه اصلی نظام، ادامه داد: امروز کسانی که متولی بخش‌های قانون جامعه هستند، عده کثیری را به دلیل عدم التزام به اسلام و انقلاب اسلامی رد می‌کنند و این به معنای ایجاد تفرقه در جامعه است. 
 
هاشمی رفسنجانی، تهمت‌های بیجا را خوره اخلاق اجتماعی توصیف کرد و گفت: چون می‌دانند برای تبلیغ خوب، عملکرد مثبتی ندارند، با توهین و تهمت برای رقبای انتخاباتی منفی بافی می‌کنند.
 
وی، با تأکید بر این جمله که «انسان آزاد آفریده شده است»، گفت: این مطلب در آیات و روایات و اصول قانون اساسی آمده است و کسی حق ندارد، این اصل را مخدوش کند.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که «تکرار گناه انسان را به کفر می‌رساند»، بداخلاقی‌های انتخاباتی را برای پایه‌های اعتقادی جامعه مضر دانست و تصریح کرد: نباید رقابت اجتماعی انتخابات را که ریشه در تعالیم اسلام دارد و مکمّل بیعت صدر اسلام است، به گناه آلوده کنیم که در صورت تکرار، جامعه را از حقانیت‌ها دور می‌کند. 
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه «حتی ذرات کارهای انسان در بارگاه الهی محفوظ است»، گفت: روز قیامت هر آنچه از انسان‌ها سرزده، مکشوف می‌شود و کسانی که این روزها، به بهانه دفاع از اسلام و انقلاب دروغ می‌گویند، از روزی بترسند که همه اعضا و جوارح آنها شهادت می‌دهند.
 
هاشمی رفسنجانی، تصمیم مردم را برای انتخابات پیش‌رو سرنوشت‌ساز خواند و گفت: باید از این فرصت سیاسی و اجتماعی، دل‌های مردم را به هم نزدیک و به دنیا ثابت کنیم که ایران اسلامی الگوی جوامع اسلامی در اعتدال و دوری از افراط و تفریط است. البته رقابت در انتخابات باید وجود داشته باشد ولی رقابت آلوده به گناه حرام است.
 
وی انقلاب اسلامی را اتمام حجت خدا در عصر حاضر دانست و با تأکید بر درستی ساختار نظام، گفت: شاید عملکرد بعضی‌ها در برخی نهادها مردم را دلسرد کرده باشد، اما امیدواریم مردم در هفت اسفند با تندروها اتمام حجت کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..