پرداخت اعتبارات دستگاههای اجرایی یزد الکترونیکی می شود

به گزارش یزدی نیوزمعاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و رئیس خزانه معین استان یزد گفت: از اوایل سال آینده سامانه پرداخت اعتبارات جاری و عمرانی دستگاههای اجرایی استان الکترونیکی می شود و این کار از طریق سامانه بانکی نسیم انجام خواهد شد.

سعید نورایمانی در جلسه ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان بر ساماندهی حساب های دولتی تاکید کرد و از ابلاغ دستور العمل و شیوه نامه اجرایی آن از سوی معاون اول رئیس جمهوری خبر داد .

وی با بیان اینکه حساب های رابط درآمدی نیز از ابتدای سال آینده حذف و شناسه پرداخت جایگزین آن می شود؛ خواستار فراهم کردن زیر ساخت های لازم در خصوص الکترونیکی شدن عملیات دریافت و پرداخت و فعالیت های بانکی توسط دستگاههای اجرایی شد.
نورایمانی اجرای برنامه کوتاه مدت نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی را از دیگر برنامه های خزانه استان در سال آینده برشمرد و از ذیحسابان خواست مسایل و مشکلات فراروی اجرای این نظام را طرح کنند.
رئیس خزانه معین استان یزد در بخش دیگری از سخنانش بر کنترل و نظارت مالی ذیحسابان بر سیستم داخلی دستگاه متبوع خود تاکید کرد و گفت: ذیحسابان باید دانش مالی خود را تقویت کنند و اطلاعات آنها در این زمینه به روز باشد.
این مسئول از پرداخت عیدی کارکنان دولت همراه با حقوق بهمن ماه آنها خبر داد و گفت: ذیحسابان عملیات پرداخت ماههای پایانی کارکنان دستگاههای اجرایی را مدیریت کنند و نظارت دقیق بر آن داشته باشند.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..