سلامت مردم یزد شوخی بردار نیست

به گزارش یزدی نیوز،رییس کل دادگستری استان یزد گفت: سلامت مردم مهمترین اصلی است که باید با تمام ظرفیت‌های قانونی از آن پاسداری کرد.

 

  محمدرضا حبیبی در جلسه مشترک تعدادی از مسئولان قضایی ارشد با معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان و دست‌اندرکاران حوزه سلامت یزد افزود: در بسیاری از موارد اقداماتی که به سلامت مردم صدمه وارد می‌کند در قانون به عنوان جرم مشهود تلقی شده و نیاز به دستور قضایی ندارد و باید با شدت و قدرت با چنین مسائلی برخورد کرد.

 

وی افزود: مواردی هم که نیاز به دستور قضایی دارد، گزارشات مستند تنظیم و به دادسرا ارسال شود و دادستان محترم هم یکی از معاونین را تعیین تا اینگونه گزارشات را مستقیماً و بدون ارجاع و خارج از نوبت، بررسی و دستور قضایی فوری صادر کند.

 

وی تاکید کرد: سلامت مردم شوخی بردار نیست. حوزه سلامت مردم قابل مسامحه و گذشت از افراد خاطی نیست و دستگاه قضایی از کسانی که در زمینه ارتقاء سلامت جامعه تلاش می‌کنند به طور قاطع حمایت قانونی می‌کند.

 

این مقام قضایی راجع به عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در اماکن عمومی، تصریح کرد: قانون در مورد عرضه و استعمال دخانیات در اماکن عمومی صراحت کامل بر ممنوعیت دارد و نباید در مراکزی که به عنوان رستوران و سفره‌خانه و محل تردد عموم است، قلیان عرضه شود و در قدم اول باید مراکز عرضه مواد دخانی که فاقد پروانه هستند، تعطیل شوند.

 

وی به عدم بازدارنگی مجازات‌ها در بعضی از جرائم حوزه بهداشت نیز اشاره و ابراز کرد: با تبیین ضرورت مسائل مهم در حوزه سلامت جامعه برای قضات رسیدگی کننده، تلاش می‌شود تا از حداکثر ظرفیت‌های قانونی جهت برخورد قاطع با متخلفین در این حوزه استفاده شود.

 

حبیبی وجود یک دفتر حقوقی قوی در ادارات و دوایر دولتی را یک اصل مهم و اثربخش ذکر کرد و گفت: اگر دفاتر حقوقی در ادارات قوی باشند با پیگیری‌های مجدانه و مستدل خود، پاسدار حقوق اداره متبوع خود و جامعه هدف مورد خدمت خود خواهند بود.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..