یک مقام مسئول خبر داد:

ویزیت یک میلیون بیمار در کلینیک‌های دولتی یزد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در 9 ماهه اول امسال بیش از یک‌ میلیون نفر در کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی یزد ویزیت شدند.

به گزارش یزدی نیوزعلی دهقان با اشاره به اهمیت اجرای موفقیت آمیز طرح تحول سلامت در استان یزد، اظهار کرد: با اجرای این طرح، تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی استان یزد ۱۶.۷ درصد افزایش پیدا کرد.

 

وی، کاهش ۶ درصدی پرداخت از کل هزینه از سوی بیماران با دفترچه‌های معمولی و کاهش سه درصد کل هزینه با دفترچه‌های بیمه روستائیان و کمیته امداد را از دیگر ویژگی‌های طرح تحول سلامت در استان یزد دانست و بیان کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت، بیمارستان‌ها حق ارجاع بیماران به بیرون را ندارند.

 

دهقان، صدور بیش از ۸۰ هزار دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان در استان یزد را از دیگر ویژگی‌های طرح تحول سلامت عنوان کرد و ادامه داد: به واسطه ابلاغ و اجرای سیاست‌های طرح تحول سلامت،‌ دفترچه‌های بیمه درمانی بیش از پیش دارای اعتبار و ارزش درمانی هستند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اهمیت استقرار پزشک مقیم در بیمارستان‌های دولتی، تصریح کرد: در هفت بیمارستان‌ وابسته به دانشگاه علوم پزشکی یزد ۴۱ پزشک متخصص در رشته‌های جراحی، داخلی، اطفال و زنان در حال ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به اقشار مختلف جامعه هستند.

 

وی با اشاره به اهمیت افزایش ماندگاری پزشکان در مناطق محروم استان خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه اول امسال بیش از یک‌میلیون نفر در کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ویزیت شدند.

 

دهقان، ارتقای سطح خدمات تشخیصی و درمانی در مراکز درمانی،‌ ارتقای سطح کیفی و کمی هتلینگ بیمارستان‌های دولتی،‌ افزایش خدمات درمانی‌ و تعیین تکلیف سریع‌تر بیماران به ویژه در بخش اورژانس ‌از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای اهداف طرح تحول سلامت در استان یزد است.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..