انتخابات در اینستاگرام

به گزارش یزدی نیوزاینستاگرام که از معدود شبکه‌های اجتماعی فیلتر‌نشده است، کم‌کم دارد برای انتخابات پوست‌اندازی می‌کند. اگر با هشتگ «انتخابات-مجلس»، اینستاگرام را زیر‌و‌رو کنید، پس از صفحات پرطرفدار لباس مجلسی، نوبت به صفحه‌هایی می‌شود که به‌تازگی در حوزه انتخابات مجلس مشغول به فعالیت شده‌اند؛ مانند صفحه اینستاگرام «به کسی که… باشد رأی نمی‌دهم».

 این صفحه از دنبال‌کننده‌های خود خواسته است شرایطی را که باعث می‌شود به کاندیدایی رأی ندهند، اعلام کنند. اینستاگرام احمد خمینی هم با انتشار عکسی، از مسائل کاندیداهای ردصلاحیت‌شده انتخابات گفته و عکسی هم در‌این‌باره منتشر کرده است. در سطحی بالاتر، صفحه «گام دوم» که در اختیار کاندیداهای اصلاح‌طلب انتخابات پیش‌روست، با نزدیک به هشت ‌هزار دنبال‌کننده یکی از محبوب‌ترین اینستاگرام‌های انتخاباتی است؛ اگرچه همچنان صفحه‌های امام‌خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در این زمینه پربازدیدترین صفحات را به خود اختصاص داده‌اند.

 از سوی دیگر فعالیت کاندیداهای شهرستان‌های مختلف هم در اینستاگرام آغاز شده است؛ در این صفحات، طرفداران هر کاندیدا سعی می‌کنند با انتشار عکس‌هایی از حضور کاندیدای مد نظر خود، نسبت او را با مسئولان نظام بیشتر به مخاطبان خود نشان دهند، برای همین بازار آپلودکردن عکس‌هایی از حضور فرد مذکور در نماز عید قربان، دیدار کارگزاران انقلاب با رهبر معظم انقلاب و دیدارهای مردمی سعی در جلب نظر بازدیدکنندگان اینستاگرام دارند.

در‌این‌میان، چهره‌هایی که از معروفیت بیشتری برخوردارند، صفحه‌های اینستاگرام خود را بدون هیچ‌گونه هشتگی به محلی برای انتشار اخبار خود بدل کرده‌اند؛ به‌عنوان نمونه یامین‌پور که از مجریان اصولگرای تلویزیون بوده، خبر کنار‌کشیدن خود را به نفع اصولگرایان واقعی در همین صفحه اعلام کرده و بیش از دو ‌هزار لایک گرفته است. اینستاگرام رضا کیانیان نیز به مسئله انتخابات پرداخته و در اولین قدم، از گزارش اخیر تلویزیون در همین زمینه انتقاد کرده است.

شرق

بخش نظردهی بسته شده است..