یزد،پایلوت کشوری اجرای طرح “دادگاه درمان‌مدار”

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: در راستای ترک اعتیاد و کاهش آمار طلاق ناشی از اعتیاد، استان یزد به‌عنوان پایلوت کشوری اجرای طرح "دادگاه درمان‌مدار" انتخاب شد.


جلیل عفتی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق مواد مخدر استان یزد با اشاره به فعالیت مرکز درمانی ترک اعتیاد در یزد، اظهار داشت: در این مرکز در مجموع ۲۳۹۴ نفر پذیرش شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۳۶۷‌نفر از این تعداد به صورت مقیم در مرکز حضور دارند، گفت: ۱۰۷۷ نفر از افراد پذیرش شده این مرکز مجرد و ۱۰۶۲ نفر متاهل بوده‌اند.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان یزد، یک هزار و ۲۵ نفر از کل افراد پذیرش شده در این مرکز را شاغلان و یک هزار و ۳۶۹ نفر را افراد بیکار تشکیل داده‌اند و همچنین از کل افراد پذیرش شده، ۲۰۹۹ نفر ایرانی و ۲۹۵ نفر اتباع خارجی هستند.

وی فعالیت مرکز "تی‌سی" به عنوان مرکزی که بخشی از خروجی‌های اردوگاه ترک اعتیاد را می‌پذیرد اشاره کرد و گفت: در مرکز تی‌سی ما هم تعداد ۳۹ نفر در حال حاضر به صورت مقیم در حال گذراندن دوره درمان خود هستند.

عفتی با اشاره به اینکه استان یزد به عنوان استان پایلوت کشوری برای اجرای طرح "دادگاه درمان مدار" انتخاب شده، گفت: یافته‌های بالینی حاکی است که حدود ۷۰ درصد معتادان کشور متاهل هستند که در این شرایط، قربانیان این مشکلات در درجه اول افراد خانواده و نزدیکان مبتلایان هستند که آنها را خواسته یا ناخواسته با این پیامد مواجه می‌سازد.

بخش نظردهی بسته شده است..