اصولگرایان جامانده از لیست ائتلاف چه می‌کنند؟

به گزارش یزدی نیوزحضور بیش از ۵۰ درصدی اعضای جبهه پایداری در ائتلاف اصولگرایان تهران، موجب شد چهره‌های معتدل‌تر اصولگرا همچون عوض حیدرپور، کاظم جلالی، حسن غفوری‌فرد،  حسین سبحانی‌نیا و حسن شیخ الاسلام از حضور در فهرست اصولگرایان باز بمانند.

با توجه سهم بالای جبهه پایداری در لیست اصولگرایان، چهره‌هایی همچون حسین طلا، مهدی کوچک‌زاده و سیدمهدی هاشمی نیز اصولگرایان نزدیک به جبهه پایداری بودند که از این فهرست جا ماندند.

علیرغم امضای میثاق‌نامه‌ میان ۱۸۰ نفر از نامزدهای اصولگرای مجلس در حوزه انتخابیه تهران مبنی بر انصراف از حضور در انتخابات مجلس دهم، تعداد زیادی از کاندیداهای شاخص جا مانده از قطار ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان انتقادهایی را بر روند انتخاب افراد ابراز کرده و به دنبال حضور در انتخابات تحت عناوین دیگری نظیر لیست‌های موازی یا به طور مستقلند.

این در حالی است که شب گذشته غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف پس از جلسه با موحدی کرمانی گفته بود «از نامزدهای اصولگرایی که در لیست نیستند، خواسته شد تا برای حفظ وحدت به نفع لیست واحد تهران انصراف دهند» که اتفاقا این درخواست هنوز مورد قبول طیف وسیعی از جاماندگان اصولگرا قرار نگرفته بود؛ چه اینکه رفعت بیات به خبرنگار ایلنا گفته است با لیست نیروهای مستقل انقلاب اسلامی و با حضور غفوری‌فرد و سبحانی‌نیا در انتخابات شرکت خواهد کرد.

بخش نظردهی بسته شده است..