برخی منابع خبری خبر دادند:

شایعه استفاده از هورمون در مرغداری های استان یزد

برخی منابع خبری از استفاده هورمون در صنعت پرورش مرغ استان یزد خبر می دهند.

به گزارش یزدی نیوز،این خبر در حالی منتشر می شود که مدیر کل دامپزشکی استان یزد با تاکید بر نادرست بودن شائبه استفاده از هورمون در صنعت پرورش مرغ گفت: از هیچ گونه هورمونی در پرورش طیور و مرغداری های استان استفاده نمی شود.

علی اکبر حداد زاده افزود: استفاده از هورمون از نظر اقتصادی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.
وی با بیان اینکه استفاده از هورمون رشد هزینه بالایی دارد اظهار کرد: تزریق های متعدد به جوجه ها آن هم در سالن های مرغداری با وجود چندین هزار مرغ هزینه های گزافی به دنبال دارد
لذا هورمون رشد در پرورش طیور توجیه اقتصادی ندارد.
مدیر کل دامپزشکی استان یزد گفت: برخی بر این تصورند که اگر جوجه ها در عرض مدت کوتاهی خوب رشد کرده و تبدیل به مرغ می شوند پس حتما از هورمون استفاده می شود و حال آنکه دلیل این موضوع اصلاح ژنتیکی و تغذیه مناسب تنها عامل اصلی رشد در فرآیند پرورش طیور است.
وی اضافه کرد: به شهروندان اطمینان خاطر می دهم که به هیچ عنوان از هورمون در پرورش هیچ دامی در استان استفاده نمی شود و شهروندان می توانند با اطمینان خاطر این فرآوردها ی خام دامی که تحت نظارت دامپزشکی استحصال می شود مصرف نمایند.
مدیر کل دامپزشکی استان یزد گفت: بر این اساس دامپزشکی وظایف بسیار مهمی در زمینه نظارت و تضمین کیفیت بهداشتی محموله های تولیدی در کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی دارد تا گوشت سالم بدون هیچ گونه آلودگی و به صورت بهداشتی به دست مردم برسد.

تابناک

بخش نظردهی بسته شده است..