همایش گرامیداشت داوطلبان سلامت استان یزد برگزار شد

به گزارش یزدی نیوزهمایش گرامیداشت ۷۰۰ داوطلب سلامت استان یزد با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی برگزار شد.


دکتر "محمدحسن لطفی" معاون بهداشتی استان در این همایش ضمن تبریک ایام دهه فجر، افزود: بیش از ۱۲۰۰ داوطلب سلامت در سطح استان مشغول به فعالیت هستند و ۷۵ درصد سلامت جامعه به هماهنگی‌های بین بخشی و آحاد جامعه مربوط می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به تغییراتی که امروزه در ساختار جوامع بوجود آمده از جمله تغییرات جمعیتی، افزایش بیماری‌های مزمن، افزایش بیماریهای غیرواگیر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان و بیماری‌های مزمن تنفسی، اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با به کارگیری ۵۰۰ کارشناس مراقب سلامت جهت پایش مداوم شش گروه جمعیتی با ارائه بسته‌های خدمتی فعال آغاز شده و کلیه ساکنان مناطق شهری و حاشیه شهر استان تحت پوشش خدمات این طرح قرار گرفته‌اند.

لطفی تصریح کرد: عمده‌ترین هدف اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت، رعایت عدالت در ارائه خدمات به مردم است.

وی بیان کرد: در حال حاضر تنها ۲۵ درصد خدمات سلامت و بهداشت توسط متولیان سلامت به مردم ارائه می‌شود و مابقی به مردم و هماهنگی‌های بین بخشی مربوط می‌شود و داوطلبان سلامت به عنوان نیروهای برخاسته از بطن مردم یک شهر، باعث توانمندی هر چه بیشتر مردم در ارتقای سلامت خود و پیشگیری از بیماری‌ها می‌شوند.

 معاون علوم پزشکی یزد در پایان ابراز امیدورای کرد که با توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود، شاهد کاهش ۴۷ درصدی تعداد بستری‌های بیمارستانی باشیم.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..