چهار طرح آبرسانی روستایی در یزد

به گزارش یزدی نیوزمدیر عامل آب وفاضلاب روستایی یزد از زیر پوشش قرار گرفتن ۱۵ هزار و ۸۶۴ نفر جمعیت این استان توسط چهار طرح آبرسانی روستایی خبر داد.
 «محمدرضا حاتمی» گفت: مجتمع آبرسانی بهمن شهرستان ابرکوه یکی از این طرح‌ها ست که با اعتباری بیش از ۲۱ میلیارد ریال، ۱۲ هزار و ۱۸۹ نفر و ۳۱۷۸ خانوار را تحت پوشش قرار داده است. وی همچنین با اشاره به عملیات اجرایی این پروژه خاطر نشان کرد:۵۱/۷ کیلومتر خط انتقال ، ۱۰باب مخزن ذخیره با حجم ۵۰۸۰ متر مکعب و۱۰باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۰ لیتر بر ثانیه و ۶۰کیلومتر شبکه توزیع از جمله طرح‌ها است. حاتمی در ادامه، مجتمع آبرسانی امام حسین(ع) شهرستان اشکذر (بخش خضرآباد) را یکی دیگر از این طرح‌ها برشمرد و گفت: این پروژه با اعتباری بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال و عملیات اجرایی ۲۵‌کیلومتر شبکه توزیع، ۹۱ کیلومتر خط انتقال، ۱۹ باب مخزن ذخیره با حجم ۲۸۰۰ متر مکعب، ۱۳ باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۳۰ لیتر بر ثانیه از سال ۱۳۹۳ آغاز شده است. وی اظهار کرد: این پروژه ۲۰ روستا، ۷۲۲ خانوار و ۲۴۲۹ نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار داده است.
مدیر عامل آب و فاضلاب یزد در ادامه مجتمع آبرسانی جواد الائمه را یکی دیگر از این پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: این پروژه با اعتباری معادل ۱۶‌میلیارد ریال و عملیات اجرایی۴/۸ کیلومتر خط انتقال، ۵‌کیلومتر شبکه توزیع و ۳باب مخزن دخیره ۳۰۰‌متر مکعبی، ۵۳۶‌نفر از جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار داده است.
حاتمی از مجتمع آبرسانی مبارکه تفت به عنوان چهارمین مجتمع یاد کرد و گفت: این پروژه با اعتباری معادل ۲۳/۵‌میلیارد ریال و عملیات اجرایی۲/۷کیلومتر خط انتقال ،۵ کیلومتر شبکه توزیع، یک باب مخزن ذخیره هزارمتر مکعبی، ۱۰۰‌متر شبکه برق و یک باب اتاق برق و کلر، ۳‌روستا و ۷۱۰ نفر را تحت پوشش قرار داده است. اکنون بیش از ۶۰ هزار نفر در مناطق روستایی استان یزد زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند. یک چهارم جمعیت یک‌میلیون و ۷۰‌هزار نفری استان در روستاها ساکن هستند.

بخش نظردهی بسته شده است..