افزایش ۴۵ درصدی سرجمع اعتبارات یزد

به گزارش یزدی نیوز استاندار از افزایش ۴۵ درصدی سرجمع اعتبارات استان در بودجه سال ۹۵ خبر داد.

 «سیدمحمد میرمحمدی» در جمع اصحاب رسانه استان در پاسخ به سوال خبرنگار همشهری درباره وضعیت بودجه پیشنهادی سال آینده استان گفت: هنوز تا تصویب نهایی بودجه نمی‌شود خبری قطعی در این خصوص داد اما سرجمع اعتبار استان ۴۵‌درصد افزایش یافته است.
به گزارش همشهری، میرمحمدی در جمع اصحاب رسانه استان حاضر شد تا گزارشی از دستاوردهای دولت یازدهم و برنامه‌های دهه فجر ارائه دهد. وی در ابتدای این جلسه از ارائه گزارش امتناع کرد و از خبرنگاران خواست سوالاتشان را مطرح کنند.
وی در پاسخ به سوال دیگر همشهری درباره اختلافات موجود در استان در تعیین مالیات و معافیت زرگرها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بروز هر اختلافی را رد کرد و افزود: اگر مصوبه‌ای مبنی بر معافیت مالیاتی زرگرها به تصویب رسیده است، قانونی است.

مهر تایید بر مصوبه استانی مالیات زرگرها
میرمحمدی در خصوص مصوبه مالیاتی زرگران که بخشی از آنها را از دادن مالیات ارزش افزوده معاف کرده است، گفت: اگر مصوبه‌ای مبنی بر معافیت مالیاتی زرگرها در استان به تصویب رسیده است، لازم الاجراست. وی در خصوص رد مصوبه از سوی اداره کل امور مالیاتی استان، اظهار کرد: اگر نماینده اداره کل مالیاتی استان این مصوبه را امضا کرده باشد، یعنی مفاد آن را قبول کرده و باید به آن متعهد باشد.
استاندار ادامه داد: ممکن است در قانون، ابهاماتی موجود باشد که نیاز به تفسیر داشته باشد و اگر اداره کل امور مالیاتی استان نیازمند شفاف‌سازی قانون است، باید این موضوع را به استانداری منعکس کند تا مورد پیگیری قرار گیرد. وی تاکید کرد: استان آمادگی دارد که مشکلات زرگران یزدی را از مجرای قانونی دنبال کند تا راهکار حل مشکل پیدا شود. میرمحمدی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار همشهری درباره وضعیت بودجه پیشنهادی سال آینده استان نیز از افزایش ۴۵ درصدی سرجمع اعتبارات استان خبر داد.

تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در استان
استاندار در پاسخ به سوالات مطرح شده خبرنگاران از تلاش‌های استان برای جذب سرمایه‌گذاران و انتشار کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به دو زبان فارسی و انگلیسی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این کتاب به زودی در اختیار متقاضیان سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به فعالیت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان از فعالیت دستگاه‌های صدور مجوز سرمایه‌گذاری در این مرکز خبر داد.
وی گفت: بسیاری از مجوزهای سرمایه‌گذاری که در گذشته صادر شده است با مشکلات زیست محیطی و تامین آب روبه‌رو است از این رو در نظر داریم که سرمایه‌گذاری‌های جدید با بررسی همه جوانب انجام شود تا در آینده به مشکل برخورد نکنیم.

روند پیشرفت خط دوم انتقال آب
میرمحمدی درباره روند پیشرفت خط دوم انتقال آب به استان نیز گفت: طرح انتقال آب به استان طبق برنامه زمان بندی پیش می    رود و از برنامه عقب نیست.
وی با تایید مسدود شدن تونل بهشت آباد، اظهار کرد: مطالعه در مورد جانمایی سد و انتخاب مجری طرح انجام شد و به این ترتیب آب انتقالی به استان از طریق سدی در بالای سرشاخه‎‎های کارون در منطقه بهشت آباد تامین می‌شود.
میرمحمدی گفت: مسیر خط دوم انتقال به یزد نیز مشخص و تاکنون ۲۴ کیلومتر آن لوله‎گذاری و ۳۱/۵ کیلومتر دیگر هم برای لوله‎‎گذاری، حفاری شده است.
استاندار همچنین به مرمت خط اول انتقال آب به استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: عمر این خط انتقال بیش از ۱۸ سال بود که دچار فرسودگی شده بود.
وی با بیان این‌که بیش از ۹۵ درصد جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند، طرح‌های انتقال آب به روستاهای استان را تشریح کرد.
میرمحمدی از اجرای خط انتقال آب به شهرستان بهاباد به طول ۸۰ کیلومتر و ندوشن به طول ۵۳‌کیلومتر خبر داد و گفت: برای آبرسانی به روستاها ۱۲۲‌کیلومتر خط انتقال و شبکه آبرسانی انجام و ۱۲‌مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب ساخته شده است.
 به گفته وی، حفر و تجهیز بیش از ۷۰ حلقه چاه تامین آب روستایی، ایجاد ۱۵ مجتمع آبرسانی روستایی و مطالعه برای ساخت ۱۵ مجتمع آبرسانی دیگر و بهسازی و ساماندهی سامانه‎‎های کنترل آب روستایی از دیگر طرح‌هایی است که در این حوزه مد نظر قرار گرفته است.

بهره‌برداری از ۴۷۸ طرح عمرانی در دهه فجر
یکی دیگر از مباحث استاندار در این نشست خبری اعلام برنامه‎های اجرا شده برای دهه فجر بود.
میرمحمدی از بهره‎‎برداری ۴۷۸ طرح عمرانی با اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان، ۲۵ طرح کشاورزی با اعتبار ۲۸/۸میلیارد تومان، ۷‌طرح صنعتی با اعتبار ۱۱۷‌میلیارد تومان و ۲۱ طرح میراث فرهنگی با سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد تومان خبر داد.
استاندار همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره برنامه‌های استان برای سال خوشامدگویی، گفت: بهسازی و ساماندهی خیابان مسجد جامع و ساماندهی مجموعه امیرچخماق و میدان بعثت از اقداماتی است که برای بهبود فضای گردشگری در شهر یزد اجرا شده یا در دست اجراست.
وی همچنین به مرمت و بازسازی ۱۷ بادگیر شهر یزد، کف سازی و دیواره سازی بافت تاریخی شهر، طرح‎‎های اجرا شده در رابطه با ساخت موزه منطقه‎‎ای یزد و تکمیل پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد و ارسال آن به یونسکو نیز اشاره کرد.

بخش نظردهی بسته شده است..