۸۰ درصد تسهیلات ازدواج و اشتغال در یزد جذب شد

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل صندوق کارآفرینی و امید استان یزد از جذب بیش از ۸۰ درصد تسهیلات ازدواج و اشتغال در استان یزد خبر داد.

 

ملیحه مهدوی در نشست هم‌اندیشی مسئولان مرتبط با حوزه کار و تعاون استان یزد با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات ازدواج و اشتغال در دستور کار اصلی صندوق کارآفرینی و امید است که در این زمینه در استان یزد موفق عمل شده است.

وی افزود: امسال بیش از ۷۵ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغال جذب شده که ۷۰ درصد از کل جذب انجام شده در طول سه ماه اخیر صورت گرفته است.

مهدوی خاطرنشان کرد: در مورد تسهیلات ازدواج نیز ۹۰ درصد اعتبار تخصیص داده شده جذب شده و به بخش قابل توجهی از درخواست‌ها پاسخ داده شده است.

مدیرکل صندوق کارآفرینی و امید استان یزد، مجموع اعتبارات ابلاغ شده برای پرداخت تسهیلات ازدواج و اشتغال در استان یزد را ۲۹۳ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: در مجموع به طور میانگین بیش از ۸۰ درصد اعتبارات این دو بخش جذب شده است.

مهدوی در مورد وصول معوقات تسهیلات پرداخت شده نیز عنوان کرد: مشکل خاصی در این زمینه در استان یزد وجود ندارد و تاکنون ۹۶ درصد معوقات وصول شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه فعالیت‌های این صندوق بیان کرد: پیش از این برای شهرستان تازه تاسیس بهاباد، چارت اعتباری تعریف نشده بود که با تلاش‌های انجام شده، بهاباد نیز از اعتبار خاص خود بهره‌مند شد.

مهدوی همچنین با اشاره به تسهیلات پرداخت شده در حوزه اشتغال عنوان کرد: برخی تسهیلات در مشاغلی مورد استفاده قرار گرفته که جالب توجه است به عنوان نمونه طرح تعمیرگاه بانوان از همین تسهیلات راه‌اندازی شده که در قالب این طرح، یک تعمیرگاه از صفر تا صد کار تعمیر خودرو را توسط بانوان برای خودروهای بانوان انجام می‌دهد که این طرح برای هشت نفر اشتغال‌زایی کرده و روز ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود.

منبع: فارس

بخش نظردهی بسته شده است..