۵ هزار خانوار بافقی به شبکه گاز شهری وصل شدند

به گزارش یزدی نیوزمدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: با بهره برداری از فاز سوم شبکه داخلی گاز رسانی بافق بیش از پنج هزار خانوار به شبکه گاز این شهر متصل شدند.

منوچهر فلاح در حاشیه بهره برداری از مرحله سوم شبکه داخلی گاز رسانی به منطقه مالک اشتر بافق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرحله ۹۰ کیلو متر لوله گذاری و نصب دو ایستگاه تقلیل فشار گاز انجام شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد اظهار کرد: برای اجرای فاز سوم که در محله بلوار امام خمینی و کوی مالک اشتر اجرایی شده و به بهره برداری رسید رقمی معادل ۴۰ میلیار ریال از محل اعتبارات شرکت گاز سرمایه گذاری شده است.
وی از تعین پیمانکار و اجرا شدن مرحله چهارم این طرح در بافق خبر داد و خاطرنشان کرد: این مرحله به طول ۴۰ کیلو متر لوله گذاری شبکه شهری و با اعتباری افزون بر ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در آینده نزدیک آغاز می شود و با اجرایی شدن این مرحله تمام شهر بافق از گاز شهری برخوردار می شوند.
فلاح به اجرای فاز نخست گاز رسانی به شهر بافق هم اشاره کرد و افزود: در این مرحله با ۶۳ کیلو متر لوله گذاری و ۳۵ میلیارد ریال بیش از سه هزار خانوار از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.
وی همچنین فاز دوم این طرح را ۹۵ کیلو متر عنوان کرد و ادامه داد: در این مرحله با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال سه هزار و ۵۰۰ مشترک نیز به مرحله نخست افزوده شدند.
این مسئول تصریح کرد: از ابتدای اجرای عملیات ایجاد شبکه داخلی گاز رسانی شهری به بافق تا کنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ مشترک از این نعمت برخوردار شده اند.
فلاح در خصوص گازرسانی به منطقه سبز دشت بافق هم گفت: این طرح در دست بررسی است و مطالعه آن در سال ۹۵ انجام می شود و پس از تامین اعتبار عملیات اجرایی گاز رسانی به این دهستان آغاز خواهد شد.
آذر ماه پارسال نخستین مشعل گاز شهری در شهر معدنی نخل و آهن و افتاب روشن شد و مردم بافق پس از سالها انتظار از این نعمت خدادادی برخوردار شدند.
روشن شدن گاز شهری در بافق مقارن با فرا رسیدن فصل سرما بود بنا براین سه هزار مشترک بافقی سال گذشته را با وسایل گرمایشی گاز سوز و درفضای گرم و دلچسب سپری کردند.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلو متری یزد قرار دارد.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..