بدهی مشترکان شرکت برق یزد ۵۵۰ میلیارد اعلام شد

به گزارش یزدی نیوزمدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد گفت: بدهی مشترکان به این شرکت شامل مردم و صنایع به این مجموعه تا امروز ۵۵۰ میلیارد ریال که بیشترین افزایش آن با ۱۱۶ درصد مربوط به بخش صنایع است.

محمدرضا صحتی افزود: امسال بدهی بخش خانگی با ۵۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۱۱۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی اظهار کرد: بدهی بخش کشاورزی ۸۹ درصد و بدهی بخش تجاری و سایر مصارف نیز از رشد ۵۰درصدی برخوردار بوده با این حال میزان قطع برق مشترکان بدلیل بدهی در استان کاهش یافته و با حمایت های استاندار و مدیران ارشد تلاش ها را درمسیر پیگیری و حل مشکلات معطوف کرده ایم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد با اشاره به اینکه ۴۰ برق کشور از سوی بخش خصوصی تامین می شود، تاکید کرد: پرداخت به موقع بدهی ها می تواند به شرکت برق در پرداخت این بدهی ها کمک کند.
** بهره مندی ۹۹.۶ درصدی روستاهای استان از نعمت برق
صحتی درباره وضعیت برق رسانی به شهرها و روستاها با اشاره به برق دار شدن ۹۲۳ روستا در یزد از بهره مندی بیش از ۹۹.۶ درصدی روستاهای استان یزد از برق خبر داد.
وی با بیان اینکه دو هزار و ۱۳۵ چاه برق دار در یزد وجود دارد گفت: کل چاههای این استان دو هزار و ۲۱۲ مورد است و ۹۶ و نیم دهم درصد این چاه ها برق دار هستند.
این مسئول درباره وضعیت مشترکان هم گفت : هم اکنون ۵۹۸ هزار مشترک در استان داریم که ۲۰ هزار و ۵۵۶ مشترک آن در سال جاری اضافه شده اند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین مشترکان استان یزد با ۴۸۴ هزار و۷۹۴مشترک خانگی هستند، افزود: کمترین آمار ما هم مربوط به کشاورزی است که هم اکنون هشت هزار و ۵۰۵ مشترک دارد.
صحتی اضافه کرد: از این میزان ۲۲ و نیم درصد در بخش خانگی ، بیش از ۴۹ درصد در زمینه صنعتی ، ۱۷درصد در بخش کشاورزی ، ۵.۳ درصد در بخش تجاری، ۵.۷ درصد بخش عمومی و سایر مصارف مصرف می شود که بیانگر استفاده ۸۳درصد انرژی الکتریکی استان در حوزه تولید است.
** خاموشی های برق استان یزد یک پنجم میانگین کشور
وی با اشاره به اینکه استان یزد نسبت به متوسط کشوری در حدود یک پنجم کمتر با خاموشی برق روبه رو است، اظهار داشت: الان خاموشی در استان یزد حدود ۱۷۰ دقیقه در سال است و چشم انداز ما این است که میزان خاموشی ما به ۲۱ دقیقه در سال کاهش یابد در حالی که در کشور این آمار حدود هزار دقیقه است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان درباره وضعیت طول شبکه های برق استان و وجود حدود ۱۷هزار کیلومتر طول شبکه گفت: طول فشار متوسط هوایی استان یزد ۹ هزار و ۶۴۶ کیلومتر و زمینی فشار متوسط ۳۰۵ کیلومتر است ضمن آنکه در زمینه فشار ضعیف طول شبکه هوایی استان شش هزار و ۸۳۴ کیلومتر و زمینی ۸۳۸ کیلومتر است.
وی در ارتباط با تبدیل شبکه های سیمی به کابل خودنگهدار از سال ۱۳۹۰ تا پایان دی ماه امسال اظهار کرد: ۲۱۷۹ کیلومتر شبکه با اعتبار ۳۱۵ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال در استان یزد اجرا شده و ۱۰۸۷ کیلومتر تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدارهم با اعتبار ۲۱۳ هزار و ۷۵ میلیون ریال در دست اجرا است.
صحتی با اشاره به اقدامات شاخص این شرکت گفت: بهره برداری از ۸۱طرح برق رسانی با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال در ایام الله دهه مبارک فجر، ارتقای رضایت مردمی به ۸۲.۹ دهم درصد بر اساس طرح سالانه پایش رضایت ذینفعان، راه اندازی سامانه پاسخگویی هوشمند با هدف تسریع در ارائه خدمات به مشترکان و کاهش تلفات شبکه های برق به ۶.۶ دهم درصد با بهره گیری از تکنولوژی های جدید، برنامه ریزی و گرفتن راهکارهای اجرایی از جمله این اقدامات است.
وی درباره اقدامات حوزه کاهش تلفات شبکه برق خاطرنشان کرد: در این خصوص اقداماتی از جمله تشکیل ساختار کارگروه کاهش تلفات شهرستانها، تدوین میثاق نامه کاهش تلفات، تبدیل شبکه های مسی به کابل خودنگهدار، هدف گذاری درصد تلفات شهرستان ها و امورها با و بدون در نظر گرفتن صنایع، ابلاغ نصب کنتور مناطق روستایی و ییلاقی خارج از دسترس مشترک و جایابی و پیگیری نصب خازن فشارضعیف در شبکه های جدید و جایابی بهینه خازنهای موجود انجام شده است.
وی واگذاری خدمات شرکت به بیش از ۸۰ دفتر پیشخوان شهری و روستایی استان را از دیگر خدمات این شرکت عنوان کرد و گفت:در این راستا بزودی یکسری دیگر از خدمات برق استان به این دفاتر ارجاع داده می شود.
صحتی درباره استفاده از انرژی های نو و سامانه های فتوولتاییک از طریق این شرکت گفت: سامانه هایی که زیر هفت مگابایت باشد، مربوط به شرکت توزیع برق است و در حال حاضر ۴۰۰ کیلوولت در زمینه استفاده از این سیستم ها با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال در مدار شبکه استان یزد قرار گرفته است.
** ارائه ۲۷ میلیارد ریال تشویق به صنایع استان
این مسئول درباره روند همکاری صنایع با شرکت برق نیز اظهار کرد: امتیازات خوبی به صنایع و حتی بخش های کشاورزی در این خصوص داده شده به گونه ای در سالجاری ۲۷میلیارد ریال به عنوان تشویق به صنایع داه شده است.
وی همکاری در بخش مدیریت پیک بار ، برنامه های تعطیلات و تعمیرات تابستانه و طرح ذخیره سازی را از مهمترین طرحهای اجرا شده در بخش مشارکت با صنایع و بخش های کشاورزش عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان از اجرای طرح ابتکاری تولید 'تیر کامپوزیت' با قابلیت تغییر ارتفاع برای نخستین بار در سطح کشور و اجرای آن در شهرستان یزد و زارچ با هدف کاهش خاموشی های ناشی از شکستگی با قابلیت مکانیکی بالا و امکان نصب مهار بادبند و استفاده موقت در مواقع بروز بحران نیز خبر داد.
وی درباره راه اندازی سامانه دیسپاچینگ نوین و اتوماسین تجهیزات شبکه به منظور کاهش مدت خاموشی گفت: نرم افزار این طرح به صورت بومی در استان انجام شده و در مقایسه با مشابه خارجی یک پنجم هزینه داشته است.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..