آموزش ۵هزار نفر از دست اندرکاران انتخابات در یزد

به گزارش یزدی نیوزدبیر ستاد انتخابات استان یزد از آغاز آموزش پنج هزار نفر از دست اندرکاران انتخابات شامل اعضای شعب و نمایندگان فرمانداران در محل شعبه های اخذ رای در این استان خبر داد.

مصطفی سالاری  افزود: آموزش این افراد از شنبه هفته جاری آغاز شده و تا پنجم اسفند ماه ادامه دارد.

به گفته وی طی این مدت ۳۵ هزار نفر ساعت آموزش انجام می شود و در آن مفاد قانونی انتخابات، دستورالعملها، آیین نامه های اجرایی انتخابات، روند اجرایی اخذ رای و شمارش آرا در روز اخذ رای آموزش داده می شود.
سالاری یادآور شد: همچنین در راستای برنامه های آموزشی ستاد انتخابات استان ۴۰۰ نفر از فرمانداران، بخشداران، کارشناسان و اعضای هیات های اجرایی انتخابات در استان از ۱۵ دیماه به مدت ۱۰ روز در قالب یکهزارو ۵۰۰ نفر ساعت آموزش دیدند .
در مرحله تایید صلاحیت داوطلبان از سوی هیات نظارت در حوزه اردکان از ۱۲ نفر هشت نفر تایید و چهار نفر رد، در حوزه تفت و میبد از ۳۹ نفر ۱۹ نفر تایید ، ۱۹ نفر رد و یک نفر انصراف دادند ؛ در حوزه مهریز، ابرکوه ،بافق خاتم و بهاباد از ۴۴ نفر ۳۲ نفر تایید و ۱۲ نفر رد و در حوزه یزد و اشکذر هم از ۷۷ داوطلب ۴۱ نفر تایید ،۳۳ نفر رد شده و سه نفر هم انصراف دادند.
استان یزد با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت و ۱۰شهرستان دارای چهار حوزه انتخابیه با چهار نماینده برای مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ماه برگزار می شود.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..