۲۰ روستا در یزد از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از بهره‌مندی ۲۰ روستا در استان یزد از اینترنت پرسرعت خبر داد.

محمدرضا وزیری، در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه فجر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد اظهار داشت: از محل اعتبارات خدمات عمومی اجباری، تاکنون دو روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان اردکان دارای ارتباط خانگی و یک روستای زیر ۲۰ خانوار نیز دارای تک ارتباط عمومی شده‌اند.

وی همچنین از بهره‌مندی بیش از ۲۰ روستا از اینترنت پرسرعت خبر داد و بیان کرد: این اقدامات از محل اعتبارات خدمات عمومی اجباری انجام شده است.

وزیری با اشاره به پروژه‌های مهم قابل بهره‌برداری در حوزه ارتباطات در استان یزد در ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: پروژه ارتباطی روستای چاه‌متک از توابع خرانق شهرستان اردکان از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد خاطرنشان کرد: این پروژه شامل واگذاری تلفن خانگی است که بر اساس قرارداد بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکت مخابرات ایران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه توسعه ارتباطات در روستاهای استان یزد در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: پروژه یاد شده فردا با حضور مسئولان شهرستان اردکان و استان یزد مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وزیری یادآور شد: برای سایر روستاهای استان یزد نیز پروژه‌های متعددی در حوزه ارتباطات پیش‌بینی شده که به تدریج اجرا و بهره‌برداری خواهد شد.

منبع: فارس

بخش نظردهی بسته شده است..