راه‌اندازی هفت واحد بوم‌گردی در استان یزد

به گزارش یزدی نیوزمدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از راه‌اندازی هفت واحد بوم‌گردی در سطح استان خبر داد.

 

 محمدمهدی شرافت اظهار کرد: اقامتگاه بوم‌گردی نوعی از محل‌های اسکان برای مسافران است که برخلاف هتل‌ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است و با شیوه‌ای که مطلوب برای مسافران باشد، اداره می‌شوند.

 

شرافت افزود: در حال حاضر مجوز ایجاد بیش از ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در بخش شهری و روستایی استان صادر شده و در این ایام هفت واحد دیگر در شهرستان‌های مهریز، ابرکوه، میبد و یزد آغاز به کار خواهند کرد.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: در سطح استان یزد ۶۰ دفتر خدمات مسافرتی مشغول به فعالیت هستند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام الله دهه مبارک فجر، چهار دفتر دیگر نیز به این آمار اضافه شده و به خدمت‌رسانی به مسافران و گردشگران مشغول خواهند شد.

 

مدیر کل میراث فرهنگی یزد اظهار کرد: پایگاه پژوهشی شهر تاریخی ابرکوه نیز یکی از طرح‌های پژوهشی مهم و با اهمیت است که در این ایام الله افتتاح خواهد شد و کار خود را برای اجرای طرح‌های پژوهشی و بررسی برنامه‌های پیش رو در شهر تاریخی ابرکوه آغاز خواهد کرد.

 

وی افتتاح هتل سنتی گلشن در شهرستان میبد خبر داد و خاطرنشان کرد: برای مرمت و تجهیز این هتل حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در حال حاضر با افتتاح آن، ۱۲ اتاق، ۶ سوئیت و ۴۰ تخت به آمار واحدهای اقامتی استان اضافه می‌شود.

 

شرافت یادآور شد: ۲۲ طرح در حوزه‌ میراث فرهنگی و گردشگری استان افتتاح شده و میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای طرح‌های مذکور ۳۰ میلیارد ریال است. با بهره‌برداری از آنها ۸۰ نفر اشتغال جدید در سطح استان ایجاد می‌شود.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..