ساخت درمانگاه مهردشت ابرکوه با کمک خیران

به گزارش یزدی نیوزهمزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر عملیات اجرایی ساخت درمانگاه شهر مهردشت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی از توابع بخش بهمن ابرکوه با کمک خیران و خودیاری شهروندان آغاز شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان ابرکوه روز دوشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این درمانگاه با زیربنای ۷۲۰ مترمربع دارای بخشهای پزشک عمومی ، داروخانه، آزمایشگاه ، دندانپزشکی و تزریقات خواهد بود.

احمد مختاری حسن آباد اظهار کرد: برای احداث ساختمان جدیدالاحداث پایگاه سلامت جامعه در این منطقه ۱۰ میلیارد ریال هزینه می شود.
وی بابیان اینکه ۶۰ درصد هزینه این طرح بهداشتی و درمانی توسط دولت تامین می شود اظهار کرد: دومیلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال آن توسط خانواده مرحوم حمید عباسی و بخش دیگر آن توسط خودیاری اهالی شهر مهردشت تامین شده است.
در این آیین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد باگرامیداشت یاد خاطره امام خمینی (ره) و شهدای والامقام و تبریک ایام الله فجر گفت: بطور جدی فرماندار ابرکوه ، امام جمعه و بخشدار بخش بهمن واعضای شورای اسلامی شهر مهردشت ودیگر مسوولان برای رشد و توسعه این شهر تلاش می کنند.
محمدحسین لطفی خاطرنشان کرد: برای شبانه روزی شدن درمانگاه شهرمهردشت پیگیری و تلاش خواهیم کرد.
بخش بهمن با ۱۵ هزار نفر جمعیت و شهرمهردشت با هشت هزار نفر جمعیت دارای یک پایگاه سلامت جامعه و هشت خانه بهداشتی است .
شهر مهردشت در ۱۵۵ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع است.
شهرستان ابرکوه دارای یک بیمارستان ۳۲تخت خوابی ، پنج مرکز بهداشتی ، ۳۴ پایگاه سلامت جامعه ، یک باب آزمایشگاه مرکزی ، دو مرکز اورژانس جاده ای و یک اورژانس فورتیهای پزشکی ۱۱۵می باشد.
ابرکوه با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع است.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..