واکنش رسانه های دلواپس به رد صلاحیت ها

به گزارش یزدی نیوزتایید صلاحیت ۱۵۰۰ نامزد دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در رسانه های دلواپس نیز بازتاب داشت. علیرغم ان که اکثر رسانه های اصلاح طلب از این موضوع انتقاد کرده بودند که بازهم نامزدهای اصلاح طلب و میانه رو در سطح وسیعی رد صلاحیت شده اند واکنش ها در میان رسانه های وابسته به طیف دلواپسان قدری پرنوسان تر بود.

به گزارش خرداد، روزنامه "وطن امروز" با انتشار گزارشی ضمن اشاره به تایید صلاحیت بیش از ۴۰ درصد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به نقل از سخنگوی شورای نگهبان علیه اصلاح طلبان نوشته است که آنان صلاحیت حضور در انتخابات را ندارند. ارگان دلواپسان می نویسد:" با تایید ۱۵۰۰ کاندیدای دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اکنون بررسی ترکیب سلایق سیاسی تایید صلاحیت‌شدگان، نتایج قابل تاملی به دست می‌دهد. خبرگزاری تسنیم در گزارشی نوشته است اصلاح‌طلبان و مستقلان بیشترین تعداد کاندیدا را در میان تایید صلاحیت‌شدگان دارند. این درحالی است که پیش از این جریان اصلاح‌طلب به دروغ مدعی شده بود آنها حتی ۳۰ کاندیدا نیز در کل کشور ندارند! این رفتار بار دیگر نشان داد این افراد صلاحیت حضور در رقابت‌های سیاسی در کشور را ندارند !"

روزنامه کیهان به مدیر مسئولی "حسین شریعتمداری" به ذکر خبر رسمی رقابت ۲۰ نفر برای هر کرسی تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده اکتفا کرده و از آن تحت عنوان رکورد تایید صلاحیت ها یاد کرده است. این روزنامه که هر روز مطالبی را علیه اصلاح طلبان منتشر می کند و از آنان تحت عنوان جریان "موسوم به اصلاحات" و یا "مدعیان اصلاحات یاد می کند حملات خود را متوجه روحانی و اظهارنظر او درباره لزوم اجرای مدل برجام درباره مسائل داخلی کرده است. این روزنامه با انتشار مطلبی تحت عنوان "چرا برجام را بزک می کنند ؟ دانستن حق مردم است اما بعد از انتخابات !" ضمن تلاش برای سیاه نمایی درباره کارنامه روحانی می نویسد:" در حالی که دولت پیش از تصویب برجام وعده‌های کوتاه مدت فراوانی درباره اجرایی شدن توافق هسته‌ای و فواید آن به مردم می‌داد و این وعده‌ها پس از تصویب برجام دورنمای مبهمی یافته است کارشناسان معتقدند شعار بنیادین مدعیان اصلاحات و اعتدال که دانستن را حق مردم می‌داند برای اهداف انتخاباتی به فراموشی سپرده شده است".

بخش نظردهی بسته شده است..