افشای نوآوری تازه در آیفون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) تحلیلگران فن‌آوری با پی‌گیری تحرکات اپل می‌گویند در آی‌فون آتی خبری از سیم و شارژر و جک (سوراخ) هدفون نخواهد بود. اپل در تدارک اقدامی نوآورانه در شارژ بی‌سیم ابزارهاست که آغازگر انقلابی دیگر در دنیای تکنولوژی خواهد بود.
 
به گزارش دویچه وله، تکنولوژیست‌ها و متخصصانی که در ماه‌های اخیر پی‌گیر آخرین تحولات و تحرکات کمپانی اپل بوده‌اند، بر این باورند که آی‌فون بعدی با تغییراتی اساسی و منقلب‌کننده روانه بازار خواهد شد. آی‌فون ۷ احتمالا هیچ سوراخی برای ورود شارژر یا هدفون ندارد و همه اتصالات آن، حتی برای شارژ موبایل، به صورت وایرلس انجام خواهد شد.

اپل از مدت‌ها پیش مشغول پژوهش و بررسی تکنولوژی پیشرفته‌ای برای شارژ بی‌سیم محصولاتش بوده و حالا بلومبرگ بیزنس گزارش داده که احتمالا این کمپانی اوایل سال ۲۰۱۷ از این تکنولوژی رونمایی خواهد کرد. کمپانی اپل در ماه‌های گذشته با ثبت دست‌کم پنج حق اختراع (Patent) مرتبط با تکنولوژی شارژ بی‌سیم، تلاش کرده تا حق انحصاری این فن‌آوری نوآورانه و انقلابی را برای همیشه از آن خود کند.

با تکنولوژی شارژ بی‌سیم محصولات اپل و ورود هدفون‌های بی‌سیم، دیگر سیم از معادلات حذف خواهد شد و آن‌طور که متخصصان می‌گویند شارژر بی‌سیم می‌تواند برد گسترده‌ای داشته باشد و از فاصله‌ای فراتر از چندین متر هم کارش را بی‌دردسر انجام دهد.

تکنولوژی‌های موجود برای انتقال قدرت و شارژ بدون سیم ابزارهای دیجیتال بسیار ناکارآمدند و گیرنده‌های آنها معمولا با اختلالات فنی بسیاری مواجه می‌شود، اما به نظر می‌رسد آنچه اپل به زودی عرضه خواهد کرد انقلابی دیگر و این بار در عرصه انتقال وایرلس قدرت خواهد بود.

اپل در سال ۲۰۱۰ حق اختراعی ثبت کرده بود که تمرکزش بر شارژ بی‌سیم ابزارها با بهره‌گیری از "تشدید بسامد میدان مغناطیسی" بود. در دسامبر ۲۰۱۵ هم حق اختراعی دیگر از سوی اپل ثبت شد که بر اساس آن یک کاور موبایل می‌تواند با استفاده از امواج رادیویی ابزار درونش را شارژ کند.

شایعات درباره احتمال حذف هدفون در آی‌فون بعدی هم از مدت‌ها پیش در گردش بوده است. اگر هدفون‌های بی‌‌سیم به هدفون استاندارد اپل تبدیل شوند، احتمالا این تحول را می‌توان نقطه آغاز تولید آی‌فون ضدآب هم دانست، چون دیگر روزنه‌ای روی گوشی‌های آی‌فون باقی نمی‌ماند، مگر این‌که اپل بخواهد همچنان اسپیکرهای نه‌چندان کارآمد موبایل را به همان شکل کنونی حفظ کند.

بخش نظردهی بسته شده است..