کمک ۳۲۲ میلیاردریالی مردم یزد به کمیته امداد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل کمیته امداد امام (ره) یزد گفت: مردم نیکوکار این استان امسال ۳۲۲ میلیارد ریال به همنوعان خود کمک کردند.

محسن علیزاده شورکی  اظهار کرد: این میزان کمک در قالب صندوق صدقات ، زکات ، طرح اکرام و ایتام ، جشن های های نیکوکاری و عاطفه ها و مشارکت های مردمی جمع آوری شده است.

وی افزود: از این میزان کمهای مردمی استان درسال جاری ۵۷ میلیارد ریال صدقه و ۹۰ میلیارد ریال نیز زکات است که پرداخت کردند.
علیزاده با اشاره به اینکه مردم بطور متوسط ماهانه بیش از ۵/۳ میلیارد ریال به این نهاد اهدا کردند ادامه داد: از این میزان کمکهای درجهت تامین بخشی از نیازهای مددجویان درقالب مسکن ، آموزش ، جهیزیه طرح اکرام از ایتام هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد با اشاره به اینکه تأمین عزت و کرامت خانواده ها در راس اهداف ‏و برنامه های کمیته امداد است، اضافه کرد: امسال از محل صندوق اشتغال مبلغ ۴۹ میلیارد ریال تسهیلات به یکهزار و ۱۲۷ نفر مددجوی این نهاد پرداخت شده است که با استفاده از تسهیلات نیازمندان این نهاد حمایتی در استان شاغل شده اند.
وی اضافه کرد: این اشتغال های پایدار در زمینه های کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی، دامداری، خدماتی و حمل و نقل ایجاد شده است.
علیزاده بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان از جمله اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) است تصریح کرد: با تمام توان دراین راستا با آموزش های فنی و حرفه ای نیز برای اشتغال مددجویان حرکت می کنیم .
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان یزد همچنین خاطرنشان کرد: امسال در مجموع ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به این مددجویان اعطا شده ‏است‎.‎
وی ادامه داد: این میزان درقالب وام کارگشایی از محل اعتبارات کمیته امداد به دوهزارو ۳۵۱ نفر مددجوی تحت پوشش پرداخت شده است‎.‎
این مسئول همچنین از پرداخت هزینه های فرهنگی و تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان زیر پوشش این نهاد خبرداد و یادآورشد: امسال ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در زمینه فرهنگی و تحصیلی سه هزارو ۸۶۲ نفر دانش آموز و یکهزار و ۲۷۸ دانشجوی زیر پوشش این نهاد هزینه شده است .
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) در ادامه به کمک هزینه تامین جهیزیه نوعروسان اشاره کرد و افزود: امسال ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ۶۱۶ نوعروس پرداخت شده است .
کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله نهادهای تاسیس شده در روزهای اولیه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است که در ۳۷ سال گذشته خدمات بسیار زیادی را در راستای کمک به نیازمندان در کشور انجام داده است.
هم اکنون ۴۰ هزار نفر از جمعیت استان یزد در قالب ۲۵ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..