افتتاح بیمارستان شبانه‌روزی دامپزشکی در یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ، رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: منافع بخش خصوصی و دولتی در اجرای طرح همیار دامپزشکی روستا در نظر گرفته شده است.


مهدی خلج در حاشیه‌ افتتاح بیمارستان و هفت طرح دامپزشکی استان یزد در جمع فعالان بخش خصوصی و دولتی استان تصریح کرد: دامپزشکی به منظور ارتقای عملکرد و خدمت‌رسانی هر چه بهتر باید ارکان گزارش‌گیری خود را تقویت کند.

وی ادامه داد: از گذشته تاکنون دامداران، واسطه‌گرها و مسئولین میادین دام از جمله سربازان گزارش دهنده این سازمان به شمار می‌رفته‌اند. در سال جاری با اجرای طرح همیار دامپزشکی روستا، ارکان گزارش‌گیری تقویت خواهد شد. هیچگونه دخالتی در امور تخصصی و فنی توسط این همیاران در امور دامپزشکی صورت نمی‌گیرد و از همیاران دامپزشکی می توان به عنوان همکاران افتخاری دامپزشکی نام برد.

خلج بیان کرد: استفاده از ارتباط، توان و نیروی ارزشمند این افراد که در اقصی نقاط کشور حضور دارند و از نزدیک در ارتباط با جمعیت دامی هستند، در گزارش‌دهی کانون‌های بیماری و همکاری با اکیپ‌های دامپزشکی بسیار تاثیرگذار و مثمر ثمر خواهد بود.

سید محمد میرمحمدی، استاندار یزد نیز گفت: توجه به ‌سلامت و استاندارد فرآورده‌های خام دامی تضمین‌کننده سلامت جامعه است و باید به این مهم توجه ویژه‌ای شود. سازمان دامپزشکی مسئولیت سنگینی در زمینه تأمین سلامت و بهداشت فرآورده‌ها و محصولات خام دامی برعهده دارد و انجام این وظیفه مهم تضمین‌کننده سلامت جامعه است.

وی ادامه داد: در بخش تولید و صادرات فرآورده‌های خام دامی باید به استاندارد و کیفیت مطلوب محصولات توجه ویژه‌ای داشته باشیم و بازارهای هدف جدید و مطمئنی را برای صادرات شناسایی کنیم.

میرمحمدی تصریح کرد: در حوزه تجهیز امکانات آزمایشگاهی و استانداردسازی فرآورده‌های خام دامی علی‌رغم تنگناها و محدودیت‌های دولت در بخش درآمدها و اعتبارات، از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم اما شایسته است با برنامه‌ریزی مناسب اداره کل دامپزشکی استان بخش خصوصی نیز ترغیب و تشویق به سرمایه‌گذاری شود.

مهدی خلج، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی نیز در این دیدار گفت: مسئولیت این سازمان تأمین نظارت بهداشتی و سلامت فرآورده‌های خام دامی است.

وی بیان کرد: تأمین بهداشت مهم‌ترین مؤلفه حفظ سرمایه دام است و امروز سازمان دامپزشکی در عرصه اقتصاد ملی، بهداشتی عمومی، سلامت جامعه و تجارت جهانی نقش‌آفرین است.

منبع: ایسنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..