جریمه یک ‌میلیاردی وحبس برای قاچاقچیان پوشاک در یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ،مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد از کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی انواع پوشاک و ظروف نقره و مقادیری لوازم و قطعات مستعمل خودرو خارجی قاچاق توسط مأمورین ایست بازرسی شهید مدنی مهریز یزد خبر داد.

 "سیدغریب بیژن‌نیا" گفت: پس از کشف دو هزار و ۷۰۰ ثوب پوشاک و سه هزار و ۹۰۰ دست ظروف نقره و انواع لوازم و قطعات مستعمل خودرو خارجی قاچاق، پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی گلوگاه شهید مدنی مهریز مورد رسیدگی قرار گرفت و بر طبق قانون، عامل تخلف علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه به پرداخت جزای نقدی به مبلغ یک ‌میلیارد و ۵۵ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی همچنین از اجرای حکم تبدیل جزای نقدی به حبس برای عامل قاچاق انواع پوشاک خارجی در استان خبر داد و تصریح کرد: با کشف یک محموله پوشاک خارجی قاچاق از یک دستگاه کامیون در شهرستان خاتم، متهم پرونده  علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به پرداخت جریمه نقدی ۷۱۳ میلیون ‌ریالی شد ولی با توجه به استنکاف پرداخت جزای نقدی و عدم تمکن مالی و معرفی اموال، جزای نقدی این عامل تخلف تبدیل به حبس و نامبرده روانه زندان شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان همچنین به کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی انواع پوشاک و وسایل دندانپزشکی و مقادیری کالای خارجی قاچاق در ایست بازرسی مهریز اشاره کرد و گفت: عامل این محموله قاچاق که شامل ۴۴۰ جفت کفش و ۱۲۵ ست کامل وسایل دندانپزشکی و انواع کالای خارجی قاچاق بود پس از احراز تخلف ضمن ضبط کالاهای مکشوفه به پرداخت ۶۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

وی همچنین به کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی ۲۵۰ سی‌سی قاچاق در یزد اشاره و عنوان کرد: متخلف به دلیل عدم ارائه مجوز ورود این موتورسیکلت، ضمن ضبط موتورسیکلت مکشوفه، بیش از ۱۹۰میلیون ‌ریال جریمه شد.

بیژن‌نیا از جریمه ۷۶ میلیون ریالی عامل قاچاق ۲۱ هزار و ۶۵۰نخ انواع سیگار، معسل و ژل تقویتی در استان خبر داد.

جریمه نقدی ۴۷ میلیون ریالی یک واحد صنفی عرضه و فروش موادغذایی خام دامی در یزد به دلیل عرضه موادغذایی غیربهداشتی و همچنین تعطیلی یک واحد صنفی تولید شیرینی در یزد به دلیل تخلفات تولید بدون حضور مسئول فنی، استفاده از رنگ غیرمجاز و غیرقابل مصرف بودن تولیداتف از دیگر موارد مورد اشاره این مسئول بود.
 

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..