یزد، استان پیشرو در حوزه ثبت آثار ملی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: اقدامات خوب صورت گرفته در سالهای اخیر، باعث شده است که وجه گردشگری و تاریخی تفت به درستی برجسته شده و مورد توجه عموم قرار گیرد.

محمد مهدی شرافت در نشست انجمن میراث فرهنگی تفت یکی ازمولفه های تشکیل انجمن های میراث فرهنگی را همدلی و هم زبانی مردم و مسئولین در مسیر حفظ و پاسداشت میراث فرهنگی و طبیعی کشور ارزیابی کرد و اظهارداشت : احیای این انجمن ها به عنوان یکی از برنامه های ارزشمند دولت تدبیر و امید، با هدف استفاده از توان مردمی و بخش خصوصی و مشارکت دادن مردم در حوزه میراث فرهنگی هر بخش و منطقه، صورت گرفته و نتایج مثبتی نیز در پی داشته است.

وی تحقق اهداف در حوزه میراث فرهنگی را در گرو مشارکت مردم و بخش خصوصی دانست و افزود: لازم است در حوزه صنایع دستی نیز اقدامات و تلاشهای بیشتری صورت گیرد چرا که توسعه حوزه صنایع دستی، ضمن حفظ فرهنگ و سنت مردم این سرزمین، زمینه ساز اشتغالزایی پایدار و توسعه اشتغال خانگی و ایجاد درآمد خواهد شد.     

شرافت یزد را استان پیشرو در حوزه ثبت آثار ملی در کشور عنوان کرد و گفت : توجه به حوزه بوم‌گردی نقش مهمی در توسعه عرصه های گردشگری دارد و در استان یزد نیز ۹۳ پروژه در حوزه بوم گرایی در جریان است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همچنین از طی مراحل برای ایجاد یک هتل ۵ ستاره در شهرستان تفت خبر داد.

قدس

بخش نظردهی بسته شده است..