تاکید نماینده اردکان برهویت شهری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مقدمات طراحی شهر جدید اردکان آغاز شده است گفت:هویت شهری متناسب با الگوی ایرانی – اسلامی در طراحی جدید باید مورد توجه قرار گیرد ؛ بی هویت شدن شهرها شروع بسیاری از معضلات اجتماعی است.

محمدرضا تابش در دیدار مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد افزود: برای رفاه حال مردم و کاستن از مشکلات باید مسائل را با دید آینده نگرانه و کارشناسی تحلیل کرد.

وی اظهار کرد: سالیان پیش ایجاد شهرک های مسکونی در دستور کار مسئولان قرار داشت ولی با توجه به شرایط شهرستان و نیاز مسکن مردم، جلوگیری از تخریب محیط زیست و باغها و نظایر آن، گسترش شهر و ایجاد شهر جدید متناسب با نیازهای منطقه ای و ویژگی های فرهنگی و اجتماعی مردم اردکان بیش از گذشته احساس می شود.
نماینده مردم اردکان با تاکید بر اینکه تجربه نوشهرها به سبک و سیاق گذشته مطلوب نبوده و بیشتر به سمت خوابگاه سازی سوق پیدا کرده است افزود: شهر جدید باید همراه و در خدمت شهر اردکان باشد و نیازهای مردم شهرستان در تامین مسکن مطلوب و رشد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را تامین کند.
تابش با اشاره به پیگیری انجام شده و دستور وزیر راه و شهرسازی برای طرح شهر جدید اردکان، توجه به تجارب موفق گذشته و شناخت و برطرف کردن نقاط ضعف طرح های این چنینی و مشارکت صاحب نظران در این امر را خواستار شد.
در این جلسه که مدیرکل و معاونین راه و شهرسازی استان، فرماندار، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر اردکان نیز حضور داشتند درخصوص مسائلی همچون طراحی شهر جدید اردکان، بهسازی ورودی اردکان، وضعیت زمین و غیره بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..